Skocz do zawartości

Dziwny nalot na roślinach


Rekomendowane odpowiedzi

Na moich roślinach pojawił się dziwny nalot, wygląda jak taki biały glutek, śluz czy coś takiego, jest to mlecznie białe lub przeźroczyste. Próbowałam zrobić zdjęcie ale ze względu na kolor (a raczej brak koloru) na żadnym zdjęciu tego nie widać :(

na początku był tylko na jednej roślinie, teraz jest już na dwóch roślinach. Na początku pojawił się na limnophilla sesiliflora a teraz jest również na bacopa crenata. Pojawiło się to po wpuszczeniu rybek głównie, przynajmniej wtedy to zaobserwowałam. Proszę o pomoc, ponieważ nie wiem czy to choroba, czy normalna rzecz, czy to zniknie i czy nie szkodzi rybkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsada:

10 neonów

6 kirysków panda

6 krewetek red cherry

3 gupiki platinium 3 niestety padły wczoraj :(

 

Filtracja : tetra tec in 400

Oświetlenie: 1 x 14 W 6500 K

Podłoże: tetra substrate + żwir koralowy 3-5 mm

Temperatura 25 st C

 

Akwarium założone 5 lutego dojrzewało przepisowo 3 tygodnie, w tym czasie raz delikatnie wypłukałam gąbki filtra, i wymieniłam trochę wody, po 3 tygodniach przed wpuszczeniem rybek wyczyściłam dno odmulaczem. zaaklimatyzowałam rybkę i wpuściłam, po pierwszej nocy z rybkami akwarium było wyczyszczone jak igiełka, zniknęły początki glonów, które zaczęły się pojawia w czasie dojrzewania, ten nalot zaczął pojawiać się w poniedziałek na jednej roślinie teraz jest na dwóch.

nie usuwałam go bo myślałam że to jakiś nalot zostawiony przez ryby, ale się to powiększa, przeszło na drugą rośline w przeciwległym kącie akwarium. :( Nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem coś takiego kiedyś,ale nie wiem co to było i dlaczego się pojawiło. Próbowałem usuwać to głównie odmulaczem i pomagałem rękoma ponieważ trochę się to kleiło. Najważniejsze że w końcu nagle znikło. Myślałem że to np.sinice lub rodzaj bakterii w nieustabilizowanym akwarium.Uważam że nie zaszkodziło to w niczym w moim zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też u siebie ,zauważyłam coś takiego ,ale w sumie to tylko na cabombie, moje akwarium też jest w sumie świeże, niecałe 1,5 mies ma.To jest bardzo delikatne i po dotknięciu się rozpływa, jakby takie ślizgie troszkę,ale nie zauważyłam wpływu na rybki,a chętnie tam buszują glonki.Natomiast mam ślimaki, może to ich dzieło? bo jak na glon to dziwne to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...