Skocz do zawartości

Wydajność dyfuzorów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie

 

Mam pytanie odnośnie rodzajów dyfuzorów. Mianowicie, spotkałem się z opinią, że dyfuzor ( jako zwykła kostka ), jest jednym z najmniej wydajnych, a dyfuzor wykonany z kawałka drewna lipowego, jest o wiele lepszy pod tym względem. Chcę powiedzieć, że nigdy wcześniej nie stosowałem ,, bimbrowni,, i chciałem się dowiedzieć, jaka będzie najlepsza opcja. Mam do wyboru jedną z dwóch wymienionych.

Zastanawiałem się też nad zakupem gotowych już dyfuzorów, ale, jak zacząłem przeglądać forum, zauważyłem, że użytkownicy, chwalą sobie sprzęt wykonany domowym sposobem. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ofiarowaną mi cierpliwość. Wierzę na słowo. W zasadzie wszystkie moje wątpliwości, zostały rozwiane dzięki życzliwym Forumowiczom. W takim razie, jutro zabieram się za montaż bimbrowni. Życzę dobrej i spokojnej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze możliwość zrobienia dyfuzora z filtra papierosowego, też malutkie bąbelki ;)

Zrobiłem przed chwilą dyfuzor z filtra papierosowego i jestem zadowolony.Bąbelki są mniejsze niż z mojego starego dyfuzora zrobionego ze strzykawki i lipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfuzor CO2, wykonany ze specjalnego materiału, dzięki drabinkowej konstrukcji zyskujemy ok. 100 cm spirali dyfuzyjnej dla CO2. Dyfuzor zakończony niewielkim dzwonem zapobiegającym stratom CO2. Dyfuzor przez 100cm spirali doskonale rozpuszcza CO2 w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !! Jeśli chodzi o temat dyfuzorów ja w swoim akwarium 218 l . zastosowałem najmniejszy filter wewnętrzny . Jest umieszczony przy dnie akwa i co2 jest podawane do wejścia od napowietrzacza . Wyjęta jest gąpka filtrująca żeby sie nie zapychał . Co2 jest podawane z butli sterowanej elektrozaworem . Wszystkim steruje skalar i załacza elektrozawór i filtr jednocześnie. Przedtem używałem dyfuzora aquamedik ale okazał sie za mało efektywny . To rozwiązanie rozprowadza co2 na całe akwa . Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprostować, mogłem niechcący wprowadzić kogoś w błąd. Pisząc ,, napowietrzacza,, , miałem na myśli wylot np. od filtra. Chodziło mi o to, żeby rozprowadzić w miarę równomiernie CO2 po całym zbiorniku. Mocowanie nie byłoby takie trudne, wystarczyłoby wziąć gumkę recepturkę i sprawa załatwiona.

 

Edit:

 

Oczywiście wężyk wraz z dyfuzorem. W moim przypadku filtr papierosowy. Jak dotąd sprawia się całkiem nieźle.

 

mandy29: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! W moim rozwiązaniu o którym pisałem wcześniej czyli małym filtrze nie potrzeba żadnego dyfuzora . Co2 jest rozdrabniane przez wirnik filtra na bardzo drobne bąbelki które są rozprowadzane po całym akwarium . Jedynym minusem może być kwestia wyregulowania ilości co2 bo jest rozprowadzane po całym akwa i ph dosyć szybko spada w porównaniu z dyfuzorem . U mnie ten problem załatwia sterownik skalar . Jest to dobry sposób na większe zbiorniki . Pozdrawiam !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...