Skocz do zawartości

TEMPERATURA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam niewiem czy dobrze myslę ale zaczynaja mi sie problemy z utrymaniem temperatury wody.

Mam standartowa pokrywę na akwrium 112l a wniej dwie świetlóki po 18 W jedna zwykla a druga Aquflo PHILIPS.

Fakt że w pokoju mam 24 stopnie bo grzejnik grzeje a okna pozamykane ewentualnie lekko rozszczelnione.

Przez weekend w moim akwa odczytalem tem 26 stopni, grzałka nie gzreje bo mam ustawiona na 23 z termostatem i zauwazyłem ze roslinom to nie odpowiada (akwarium w 2 tyg dojżewania) - nurzanicowi zrobiły sie cienkie liście jak sznurki a nie płaskie. Po innych roślinach nie zaobserwowałem nadmiernej temp. Co na to zaradzić ba aż strach pomysleć co bedzie latem.

 

Aha czas świecenia lamp to 12 godzin. Od 9 do 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje test odłączcie grzałkę z prondu na dwa dni i temperatyra zacznie spadac. druga sprawa zależy jaki macie termometr ja mam elektroniczny wewnętrzny ze skalą co jedna dziesiata i na tej podstawie dopieo można steierdzic jake zmiany temp zachodzą w akwa.

 

trzy to połorzenie fitra z pompa w stosunku do grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka może mieć najwyżej za mało mocy nyq20 a nie za dużo.Termostat nie pozwoli na temperature wyższą niż ustawiona tylko dlatego że ma za mało wody do ogrzania. Jak grzałka jest do akwa np.200 litrów a akwa ma 100 litrów to zapas mocy spowoduje że będzie się ona rzadziej włączała. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka może mieć najwyżej za mało mocy nyq20 a nie za dużo.Termostat nie pozwoli na temperature wyższą niż ustawiona tylko dlatego że ma za mało wody do ogrzania. Jak grzałka jest do akwa np.200 litrów a akwa ma 100 litrów to zapas mocy spowoduje że będzie się ona rzadziej włączała. ;)

Racja, sorki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze masz za duza grzalke jak na twoj litraz i ustawiajac na 23 stopnie robi ci sie tak ciepla woda...

Bzdura!

Jak gzrałka moze być za duza (chyba gabarytowo) jeśłi jest z termostatem to nie ma prawa sie właczyć i obojętnie czy ma 1000 czy 5 W Jeśli jest mniejszej mocy poprostu dłużej grzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...