Skocz do zawartości

Jakie rybki do twardej wody?


Rybka123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie:)

Posiadam akwarium 63 litry 30x60x35 profilowane do tego filtr wewnętrzny aquael Fan 2 plus 450l/h oraz grzałkę z termostatem oczywiście aquael 75W oraz oświetlenie 15W.

Mam do was takie pytania:)

W kranie posiadam twardą wodę. Jestem z Nałęczowa(woj lubelskie) także woda jest bardzo dobrej jakości u nas tylko własnie ze twarda. dokaldnie nie wiem jakie ma odczyny niestety.

Ostatnio miałem restart akwarium. Nie wiem własnie co zrobić czy wziąć Tanganikę czy może jakieś wielogatunkowe i roślinki? Za Tanganiką jest plus ze mam twardą wodę. Do was mam takie pytanie. Jakie rybki czuły by się dobrze w twardej wodzie? Chciałbym oczywiście coś na dno jakieś kiryski czy otoski, jakaś małą lawiczkę np bystrzyk barwny, brzanka pięciopręga czy zwinnik czerwonousty?(odpada zazbora klinowa czy neonek bo miałem wcześniej oraz gupiki) Coś troszkę większego jakiś haremik pięlegniczek tylko własnie jakie lubią twardą wodę?

No i własnie nie wiem na co się zdecydować, nie wiem na co mam przygotowywać akwarium. Co można by było wsadzić z tanganiki do tego akwarium i w jakiej ilości, jakbym się zdecydował na tanganike? Czekam na wasze propozycje:)

Z góry serdecznie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak test kropelkowy. ;)

ogólnie to tak:

Chciałbym oczywiscie coś na dno coś by było oczywiscie w sklepie z kirysków podobają mi się: KIRYSEK KOLUMBIJSKI, Kirysek Panda? Lub coś innego ładnego, co by sie żywiło glonami:)

Chciałbym jakąs małą ławiczkę od 8-10 sztuk (może być mniej troszkę ) tutaj podobają mi się : bystrzyk barwny, brzanka pięciopręga, zwinnik czerwonousty. Lub coś innego ładnego oczywiscie ( oprocz neonek i razbor klinowych bo je już miałem)

Oraz jakiś jeden głowny gatunek troszkę większej rybki np jakiś haremik lub np 2 parki? i tutaj właśnie nie wiem co by można było wsadzić. Pielęgniczka ramirezka? lub jeszcze inną rybkę kolorową:) (kolory ktore by był mile widziane: żółty, pomarańczowy, czerwony,) może coś podobnego do pyszczaka saulosa:P lub innego pysczaka (malawi)

O to moje wyobrażenie:)

Dzięki serdeczne i czekam na odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek kup z 4-5 szt muszlowców , oczywiście tych mniejszych gatunków np, l speciosus , l ocelatus. ew brevis. itp ....

Jak podrosną zostaw dobrana parę reszty się pozbądź :roll: . To nie są miłe rybki więc się dobrze zastanów.

 

Albo kup filtr RO, koszt prawie żaden i wpuść jakieś ramirezy, lub inne pospolite rybki do twego litrażu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...