Skocz do zawartości

30l Tanganika - Neolamprologus multifasciatus :P


Ktoś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium dla leniwych a lubiących obserwować dziwne zachowanie rybek.

 

Witam.

Baniaczek zalany dość dawno bo już w listopadzie 2010r, ale mieszkańcy są dopiero od lutego 2011.

 

Akwarium SHRIMPSET 30l

 

Filtr był w zestawie

Oświetlenie - zostało zdemontowane

Grzałka

Aquael NEOHEATER (chyba) 25W

 

Roślinność - brak

 

Zwierzyniec - Muszlowiec Wielopręgi (Neolamprologus multifasciatus) - jak na razie szt 2

 

A teraz zdjęcia:

 

Pierwszy aranż

 

Dołączona grafika

 

 

Po zmianie.

 

Dołączona grafika

 

Mieszkańcy

Moje bystre oczko.

 

Dołączona grafika

 

Po zmianie aranżacji nic się nie zmieniło.

 

Dołączona grafika

 

Pracowita pszczółka.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie prosto schludnie , trochę jak moim zdanie za dyzo tych muszli (ciekawe gdzie są ich właściciele ;)).Jakaś roślinka by sie przydała tak dla kontrastu może mały anubias bonsai gdzieś na kamień wsadzony.

Zamiast tego styropianu ,naklej na tylną ścianę okleinę do mebli czarna (tani koszt) i jest samoprzylepna nie trzeba kombinować z klejeniem bardziej schludnie niż ten wystający stryro.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosto, wręcz ascetycznie ale ma w sobie to coś ;) Planujesz tam coś włożyć z roślinek czy ma tak już zostać? Bo trochę wygląda jak baniak w akwarystyku - brakuje tylko pierdzącej gąbki z zileonym wężykiem przez środek :D

:mrgreen:

"Ogólna charakterystyka: Występuje na obszarach obfitujących w muszle, o dnie piaszczystym i mulistym, na głębokości 10-25 metrów. Konings podaje, że ryby te mogą zamieszkiwać również biotop skalisty. Znajdowano je w zambijskiej części wybrzeża. "

 

W tym akwarium nie chodzi mi o moje odczucie wizualne, tylko o to żeby rybki czuły się jak w "domu". Chciałem żeby one miały jak najlepsze warunki.

 

Żadnych roślin nie planuje tutaj.

 

Bardzo mi się podoba. Niby takie małe, a cieszy oko niezmiernie ;) Ile rybek jeszcze dokładasz? Tło to pomalowany styropian? Dosyć ładnie to wygląda, może w swoim takie coś zrobię.

Pocieszne to są naprawdę. Moje bystre oko przez większy czas siedzi w tej dziurce z przodu i mnie obserwuję a druga z tyłu piasek nosi.

 

Planuje dokupić jeszcze dwie sztuki jak najmniejsze dostępne w sklepie. Problem jest z rozróżnieniem płci. Można to zrobić tylko po wielkości ryby.

 

Tak, tło jest dany z dwóch stron styropian. Najpierw zapalniczką go trochę poopalałem a potem pomalowałem dwoma kolorami sprayu.

 

EDIT:

 

 

Przesunie suwak na 5:05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Aktualizacji nie ma, w akwarium tak naprawdę nic się nie zmienia.

Co raz ja włożę rękę i wyrównam teren a po nocy już mają piasek przesypany po swojemu. Co do akcentu roślinnego to odpada. Nie mam podłączonego żadnego światła. Im wystarcza dzienne, przez które mam glony na szybach. W sumie to zielony dywanik (jak muszlowce nie przesypią do piaskiem) ale z tym nic nie poradzę bo bym musiał zasłonić jeszcze dwie płaszczyzny a to by mi została tylko jedna do ich podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...