Jump to content

[98] profil Proszę o ocene.

krzyniu
 Share

Recommended Posts

Witam, przedstawiam Wam mój zbiorniczek. Bardzo chcę Was prosić o propozycje zmian. W najbliższym czasie chce dołożyć trawkę brazylijska i zrobić trawniczek.

Osprzęt: filtr EHEIM pickUp 2010, oświetlenie stanowi standardowa obudowa z dwiema świetlówkami, grzałka ELITE 100W.

Flora: Razbora klinowa, Danio pręgowane, Kirysek albinos, neon diamentowy(do zwrotu), Helenka, Krewetki RC, CR, Amano.

Fauna: Gałęzatka (Cladophora), Mech jawajski (Vesicularia dubyana), Hygrophila glabra, Wąkrotka białogłowa (Hydrocotyle leucocephala).

Wiem, że w porównaniu do Waszych akwariów to moje nie wygląda zbyt ciekawie, dlatego proszę o rady.

post-7830-1368516270708_thumb.jpg

post-7830-13685162707498_thumb.jpg

Akwa nie wygląda aż tak źle ;) Lewa strona jest pusta, ja dałabym tam jakiś korzonek, roślinki np. Anubias (na korzeniu) , nurzaniec, Lotos Tygrysi. Z gałęzatki można by zrobić trawnik. Widziałabym tu jeszcze blyksę japońską ;) Co do obsady, to przydałoby się podać ilość :)

Mimo to że rybek nie widać to jest ich sporo a mianowicie:

- Razbora klinowa - 15 sztuk

- Danio pręgowane - 9 sztuk

- Kirysek albinos - 6 sztuk

- Neon diamentowy - 8 sztuk (jak w tygodniu je wyłapie i oddam)

- Helenka - 2 sztuki

- Krewetki RC, CR, Amano.

Do obsady w poniedziałek dojdzie kilka otosków... I zaopatrzę się w roślinki na lewą stronę, tylko co zrobić z napowietrzam przy filtrze żeby roślinkom nie szkodziło? Czy uważacie ze po prawej wystarczy? Jutro będę w zoologu to popytam o roślinki. Trawę na na chodnik też chcę kupić.

Dziś dołożyłem 5 sztuk 2 cm Otosków... Kurcze jak sądzicie czy jak oddam neonki mogę dołożyć haremik 2+1 jakiś malutkich pielęgniczek? Czy może być jakiś problem? Dołożyłem korzeń taki jak miałem w starym akwa i będę chciał do niego przyczepić Anubiasy ze dwa.

Korzeń stąd: viewtopic.php?f=104&t=26879

Liczysz neonki? Pisałem ze do oddania... Mam ich kilka i się plączą po akwa... Na dniach będę je wyławiał...Szkoda ich ale cóż zrobić... Chciałem zrobić wg zasad czyli:

danio(górna warstwa)

razbory (środek)

kirysy (dół)

otoski (wiadomo)

krewetki (od tak) :)

A neony zostały bo sam nie wiedziałem co chcę... Teraz mi się powoli klaruje.

A co z haremem?

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...