Jump to content

Co robić??


Recommended Posts

Na początku przygód z akwarystyką miałem 4 molinezje i akwarium , chyba 45 l. Zaczynam powoli nie panować nad ilością molinezji. Zmieniłem na 60 l, ale zaczęło robić się za gęsto. Mam już 112 l ale małych rybek jest mnóstwo. Ciężko zliczyć. Około 50 małych szkrabów i ze 30 ma łych rybek innych. Nie wiem co to jest, niby mieczyk, ale czarny, samiec mieczyka padł dwa miesiące temu. A dodatkowo mam inne rybki. W sklepie zoologicznym nie przyjmą brzdąców, a zanim niektóre dorosną, aby móc je oddać to będę miał już ze 200 sztuk molinezji i tych dziwnych mieczyków. Zaznaczam,że mam dwie samice (molinezje) i samice (mieczyk bez samca). Czy istnieje sposób aby się tak nie kociły?????? I coo to za mieszańce te czarne mieczyki????

Nie dbam specjalnie o małe rybki, są w ogólnym akwarium. Może jakąś rybkę polecacie co by się zajęła małymi w odpowiedni sposób:).

Link to comment
Share on other sites

podstawową sprawą w ogóle u ryb żyworodnych jest to iż raz zapłodniona samica ma kilka miotów(KILKA RAZY MOŻE URODZIĆ) i to nie jest nic niezwykłego u tych rybek.Mieczyki i molinezje czarne można odróżnić,molinezje mają czarny,matowy kolor,natomiast mieczyki mają kolor czarny metaliczny.Czarny mieczyk matowy nie pożyje długo,to problem wśród tej odmiany nie do rozwiązania.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem jak u was ale ja mam brzanki i gupiki i nic nim nie jest :o:o:o

aqua 120 już na dniach 240l : 120 przeznaczona na krewatkarium

10 neon czerwony

8 gupik

2 kiryski spiżowe

2 molinezja black moli

2 molinezje złote

2 glonojady plekostomus

4 zbrojnik niebieski

9 Zwinnik jarzeniec

2 kosiarka

4 brzanka mszysta

2 krewetki filtrujące

2 brzanka różowa

aqua 10 litr kotnik

aqua 40

ponad 150 narybku gupik,molinezja

Link to comment
Share on other sites

W moim akwa problem z narybkiem szybko rozwiązują skalary,jak się uchowa jedna to jest sukces ;) tak się właśnie stało i na ostatnie 4 mioty molinezji uchowała się jedna(SZCZĘŚCIARA)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja już obdarowałem wszystkich znajomych molinezjami:)) Ciekawe kiedy zaczną narzekac. To w końcu co polecacie na narybek: danio lamparcie czy brzanka. Tylko co powiem żonie??? Zabije mnie za takie rozwiązanie:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...