Skocz do zawartości

Rybki są Homo?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) w akwarium mam 6 pielęgnic Sajica,4 samice i 2 samce(z czego jeden wogóle nie przejawia jakichkolwiek zapędów do samiczek) za to 2 samiczki(tak wyglądają na moje oko) właśnie odbywają TARŁO,czy to możliwe że nawet w świecie rybek są pary homoseksualne chcące wychowaĆ potomstwo,bardzo proszę o opinie co w tej sytuacji zrobiĆ? pozdwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym taki wniosek? dla porównania

http://zapodaj.net/f7d456742d09.jpg.html

1 samiec 2i3 samice

http://zapodaj.net/4b04d3736a7f.jpg.html

tutaj dwa samce

ehhh sory, ja nie wiem co już wygaduję. Tamto na poprzenich zdjęciach to jest samica a nie samiec (

A po tym że samiec zauważ że nie ma tego złotego koloru na płetwie grzbietowej, a samica ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie,obserwuje je od paru dni, cała szóstka pielęgnic miała zaloty, w końcu po lewej stronie akwa dobrał się młody samiec z samicą i tam mają tarło,jedna samica od wczoraj rana miała już pokładełko na wierzchu i szukała partnera ale niestety znalazła partnerke,dziś od rana czyściły korzeń,kamień przekopywały żwir,nie wiem co z nimi jest, ale jak sobie tak bardziej pomyśle to już pare razy składały tak ikre(bez samca) ale wcześniej nie zwracałam na to uwagi co jest samiec a co samica. A może składają tą ikrę żeby im nie zalegała?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie Pielęgnica Sajica (Archocentrus sajica)

Występowanie: Ameryka Środkowa - Kostaryka, Panama

Rozmiary: Dorasta do 12-15 cm

Woda: pH 6,5-7,8 ; woda średnio twarda do twardej, temp. 22-26

Zbiornik: min. 80 cm, miejscami dobrze zarośnięty, dekoracje z korzeni i skałek, podłoże -> żwir

Pokarm: ryby wszystkożerne, preferują jednak pokarmy mięsne (żywy, mrożony)

Zachowanie: Agreswność ryby zależy głównie od danego osobnika, mówi się jednak, że są spokojnymi pielęgnicami. Agresywne wewnątrzgatunkowo - szczególnie wśród samców, które są silnie terytorialne. Potrafi mocno kopać w podłożu i wyrywać rośliny

Dymorfizm Płciowy: Samiec jest większy od samicy, dorosły posiada guz tłuszczowy na głowie oraz wydłużone płetwy grzbietową i odbytową. Samica posiada żółty odcień płetw.

Rozmnażanie: Łatwe, dobrana para wykopuje dołek na gniazdo, składa ikrę w kokosie lub kamiennej grocie. Temp. 25-27 stopni, wylęg następuje po ok. 3 dniach i pływa po 5. Rodzice troskliwie opiekują się ikrą i narybkiem. W tym czasie są bardzo agresywne wobec wszystkich mieszkańców akwarium. Zazwyczaj wtedy samiec patroluje swoje terytorium, a samica broni gniazda.

Trudność Hodowli: Średniotrudna - w związku z kopaniem i wyrywaniem roślin, umiejętnie zaaranżowane akwarium pozwoli uniknąć takich problemów.

Zajmowana toń wody: Ryby najchętniej przebywają w strefie środkowej i przydennej zbiornika.

Inne: Należy je trzymać z pielęgnicami podobnej wielkości i zbliżonym temperamencie, lub innymi większymi rybami.

 

 

Może Twoje są dojrzałe płciowo,ale jeszcze nie dorosłe,dlatego masz problem z rozróżnieniem płci.

 

Tu jeszcze jeden opis:

http://www.akwarium.info.pl/index.php?Itemid=122&id=118&option=com_content&task=view

 

ps.Nie wymyślajcie dziwnych historii,nie zdziwię się jak będziesz miała młode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...