Jump to content
Sign in to follow this  
Dragon23

kakadu tarło

Recommended Posts

Siemka, dzisiaj robie restrcik akwa, a tu na kamieniu widzę ikrę kakadu :| Nie wiem co robić,włorzyłem kamień, na którym była ikra do akwa 3l, większego nie mam :( nalałem tam wody z akwa , dałem tam samiczkę kakadu (mamę), i załączyłem słaby filtr, wodę dogrzewam lampką... :roll:

Czy takie coś ma prawo przeżyć? Proszę o szybkie odp.

OK, a samca tam wpuścić? Mama będzie zjadała młode?

No, bez grzałki może być ciężko :(

Jakby woda była ciepła, to przeżyją, ale to jest zbyt małe akwarium do odchowu narybku i naprwadę, jeślichcesz odchować narybek powinien Cię martwić litraż baniaczka i brak grzałki.

Takie rzeczy powinno się mieć :P

Tak wiem, ale sytuacja trafiła się z nienacka, nie miałem co robić z tą ikrą :|;)

Foto:

Dołączona grafika

OK, a samca tam wpuścić? Mama będzie zjadała młode?

Samca tam nie wpuszczaj, bo po co :?:

A jaka jest temperatura wody?

Na razie, około 23 st. a lamka dogrzeje do 27 ;)

To jeśli będzie 26-27 to powinno być good ;)

To zależy mi zjadła kilka razy jak będzie jeść to ja po prostu wyłów. Może część przeżyje.

To zależy mi zjadła kilka razy jak będzie jeść to ja po prostu wyłów. Może część przeżyje.

Gdy małe Kakadu już się wyklują wtedy możesz ją odłowić ;)

a ta ikra ma być mocno naświetlona, czy raczej ma być zaciemniona? lampka bardzo to rozświelta, i się martwię

a ta ikra ma być mocno naświetlona, czy raczej ma być zaciemniona? lampka bardzo to rozświelta, i się martwię

Heh...

Niech będzie naświetlona tak jak w akwarium ogólnym ;)

A czy kolor ikry wpada w kolor pomarańczowy? Jeśli nie to musisz wpuścić samca. Ogólnie tak się nie robi. Zawsze kiedy jest tarło wpuszcza się samiczkę z samczykiem, kiedy on zrobi swoje wtedy go odławiasz. Nie wiem czy to ma jakiś sens, teraz naraziłeś samice na stres i zmianę parametrów wody przez co może się skończyć zjedzeniem ikry. Karm ją żywymi larwami, tak aby miała jedzenia pod dostatkiem.

Właśnie w ogólnym, ikra była w jaskini, i była lekko przyciemniona. Ikra ma raczej kolor różowy. A jeśli woda, w której była ikra była przez jakąś godzinę w temp. 19st. to coś może nie wypalić???

Edit:Samiczka zjada ikrę!!!! mogę ją odłowić??

Tak spróbuj może coś z tego wyjdzie.Bo zje ją do końca.

Raczej nie. Sądzę że pod wpływem stresu zjada ikrę. Młode wykluwają się po około 2 dniach.

Tak, ale nie wiem, ile ta ikra była w ogólnym...a ta samiczka jest w ogóle potrzebna?

No ona pielęgnuje ikrę... Zobacz czy z ikry nie wydostają się ogonki. Samicę po prostu odłów. Bo rano będzie pusto 8-)

No...ale jak ona pielęgnuje ikrę, to przecież się nie wyklują chyba bez niej?

No to zobacz. Odłów ją i się przekonasz i tak jak coś wyjdzie na jedno bo ona ją zje na 99%

Aktualnie:

Godz.11:30- temperatura 26,5 st. C, filtracja, napowietrzanie, i oświetlenie w normie, jajeczka mają kolor intensywnego różu, przechodzącego z pomarańcz...Czy to oznacza, że są zapłodnione?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this