Skocz do zawartości

112l na nowo po pół roku


tomasz291
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jak w temacie moje akwa ma pół roku jest w złej kondycji przede wszystkim wizualnej zostało zarybione zaraz po starcie tj. kilka godzin po zasadzeniu roślin)Teraz chcę to zrobić z głową dlatego zmieniam żwirek w specjalny podkład dla roślin JBL AquaBasis Plus 2.5L - nawóz podłoże dla roślin i JBL MANADO 10 L PODŁOŻE DO AKWARIUM rośliny nie chciały rosnąć itp.. teraz myślę że będzie ok? Filtr mam Aquael fan2,grzałka 150W aquaela,oświetlenie standard 2x18W w pokrywie.Co do obsady która jest to mam:

-3 otoski

-zbojnik niebieski 1

-1 kirysek pstry

-około 15szt.ślimaka helenki

-10szt.neon inessa

-4 mieczyki

-2 molinezje

-5 gupików

Rybki przenoszę do 25l kotnika na czas zmiany tylko żeby dobrze to zrobić jak długo ma dojrzeć to akwarium czy 2 tyg. wystarczy czy 3tyg.Czy zrobić podmianę wody po np.tygodniu co polecacie?

 

Mod.Janusz.Pisownia i nie piszemy z wciśniętym caps lockiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 15szt.ślimaka helenki

Zagłodzisz je :) U mnie 3 sztuki omiotły 96l w kilka tygodni i skończyło się na tym, że potem wrzucałem zatoczki z drugiego zbiornika żeby je dokarmiać.

Mówią że 1 sztuka na 10l, ja mówię, że mniej.

 

-5 gupików

-4 mieczyki

 

Te ryby to szybko mnożące się badziewie, które tylko obciąża filtr biologiczny i nadaje się jedynie na karmę dla fajniejszych ryb.

 

Masz tam ekipę sprzątającą, 10 neonów na tło, zrezygnuj z badziewnych żyworódek które się rozplenią i zasrają ci akwarium, a na ich miejsce daj 1-2 większe, ładniejsze ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ryby to szybko mnożące się badziewie, które tylko obciąża filtr biologiczny i nadaje się jedynie na karmę dla fajniejszych ryb.

 

Masz tam ekipę sprzątającą, 10 neonów na tło, zrezygnuj z badziewnych żyworódek które się rozplenią i zasrają ci akwarium, a na ich miejsce daj 1-2 większe, ładniejsze ryby.

 

 

heh ale nie tak drastycznie :D. Wiesz to prawda, będą co się szybko mnożyły ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 15szt.ślimaka helenki

Zagłodzisz je :) U mnie 3 sztuki omiotły 96l w kilka tygodni i skończyło się na tym, że potem wrzucałem zatoczki z drugiego zbiornika żeby je dokarmiać.

Mówią że 1 sztuka na 10l, ja mówię, że mniej.

 

-5 gupików

-4 mieczyki

 

Te ryby to szybko mnożące się badziewie, które tylko obciąża filtr biologiczny i nadaje się jedynie na karmę dla fajniejszych ryb.

 

Masz tam ekipę sprzątającą, 10 neonów na tło, zrezygnuj z badziewnych żyworódek które się rozplenią i zasrają ci akwarium, a na ich miejsce daj 1-2 większe, ładniejsze ryby.

Badziewie?Rzecz gustu,niektórzy tylko na nich opierają swoje hodowle,krzyżują je,uzyskuja nowe odmiany,są nimi po prostu zafascynowani.

Szybko mnożące się?Zgoda.

 

Proponuję nie dyskutować o gustach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ryby to szybko mnożące się badziewie, które tylko obciąża filtr biologiczny i nadaje się jedynie na karmę dla fajniejszych ryb.

 

Dla Ciebie ty badziewne ryby, bo rodzą się żyworodnie?

To co lepsze są te, które odbywają tarło a później wykluwają się z ikry?

 

To jest tak jakbyś segregował ludzi ze względu na kolor skóry.

Nie mówię, że każde ryby mają ci się podobać tylko trochę szacunku do nich, bo to też jest zwierzę żyjące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...