Skocz do zawartości

Babaulti Blue (Dziwny kolor)


sexylady1910
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak kupiłam dziś giełdzie Babaulti Blue (tak powiedział sprzedawca )

I trzy krewetki są niebieskie (jedna wygląda prawie jak Blue Tiger) a 2 maja jasny odcień niebieskiego.Natomiast reszta ok 10 sztuk jest biała (przezroczysta) sprzedawca powiedział ze są zestresowane transportem i dlatego są jasne .Zgodziłam się ze sprzedawcą bo sama o tym czytałam ale minęło już 5 godz a one dalej są takie myślałam ze jednak nabiorą koloru a tu nic (ale tez po kilku dniach odzyskują kolor)

 

Ale dziwi mnie fakt taki ze nigdy nie widziałam Babaulti przezroczystych i tu proszę o pomoc czy są takie ?

 

I jeszcze jedna sprawa woda w jakiej dostałam krewetki miała 8 ph przeraziłam się trochę u mnie w odstanym 3 tyg. akwarium woda ma 6,5 (teraz 7 ) Po wpuszczeniu krewetek niestety troszkę się zdziwiłam bo krewetki od 3 h biegają po całym akwarium a jak wiadomo po za jednym przypadkiem to zła oznaka .

Czemu one pływają szalone ?

 

Zbiornik odstany 3 tyg

Parametry wody dobre do gatunku mierzone testami kropelkowymi Zoolek

Aklimatyzacja godz .Dolewka wody co 15 minut .

 

 

Proszę o rade.Boje się ze transport ich mógł być nie zaspycialny bo nie wiadomo z kad sprzedawca je wiózł u mnie transport trwał 35 minu w autobusie pod kurtka!

 

Dodam ze osobnik są duże od 2 do 3 cm.

 

Dodam zdjęcie akwarium z krewetkami by porównać jakie są jasne niestety kiepska jakość (proszę nie przywiazywac uwagi do aranżacji akwarium jest tymczasowe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegają po całym krewetkarium powiadasz to jest normalna oznaka gdy są w nowych warunkach z biegiem czasu się uspokoją jeśli chodzi o barwę przezroczystości są zestresowane u mnie też babulti robią się bezbarwne pod wpływem stresu poczekaj i karm je pokarmami wybarwiającymi i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłaś babaullti blue czy blue pearl? Bo ja mam babaulti i są różne kolory. Mam też niebieskie, ale one są bardziej przezroczysto niebieskie. Poza tym samice zazwyczaj są bardziej wybarwione od samców. Jeśli kupowałaś konkretna odmianę to powinny być podobne do siebie, a jak mają różny stopień wybarwienia, to wydaje mi się, że to mogą być kundelki nieselekcjonowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...