Skocz do zawartości

Czy to będzie dobre oświetlenie?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że nie było podobnego tematu.

 

Mam zamiar kupić świetlówkę- Aqua-Glo do mojego 54l akwa. Sprzedawca powiedział, że wystarczy 14w. Czy to nie za mało?

 

Mam takie rośliny:

 

Nurzaniec

Limnofolia bezszypułkowa

Cryptocoryne Wendtii

Echinodorus paroviflorus "Tropica"

Mech jawajski

Gałęzatka

Moczarka

Rotala okrągłolistna

 

Czy to będzie dobra świetlówka dla tych roślin? Mam też neonki i nie chcę żeby miały za jasno.

Czy wystarczy tyle w?

 

I mam jeszcze pytanko czy W i w to co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie za mocne? Bo trochę się boję, że glony mi się rozrosną, i że neonki będą się bały. I czy takie oświetlenie nie zaszkodzi roślinom cieniolubnym? Nie chcę też żeby woda zbytnio parowała i żeby pokrywa się nie przegrzała (bo "silnik" od oświetlenia jest zakryty odbłyśnikiem z foli aluminiowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie za mocne? Bo trochę się boję, że glony mi się rozrosną, i że neonki będą się bały. I czy takie oświetlenie nie zaszkodzi roślinom cieniolubnym? Nie chcę też żeby woda zbytnio parowała i żeby pokrywa się nie przegrzała (bo "silnik" od oświetlenia jest zakryty odbłyśnikiem z foli aluminiowej).

Nie będzie za mocne. Nad roślinami cieniolubnymi posadź większe rośliny, osłonią te pierwsze trochę od światła ;)

Ja bym Ci proponowała główną świetlówkę kupić o barwie 6500 A dodatkowe oświetlenie 8000K. Np moduł taki oto: http://allegro.pl/modul-oswietleniowy-1 ... 72953.html Sama taki mam i jestem bardzo zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mogę mieć tylko 1 jarzeniówkę. I chyba nie ma dobrej 27w do 54l akwa. Max mogę dać 15w. Ale to nie będzie za mało dla rotali?

Wiem o tym. Ja też mam akwarium 54L i mam główną świetlówkę 6500 a moduł 11W przykręciłam śrubeczkami. 15 W to będzie za mało dla jakiejkolwiek rośliny wymagającej silnego oświetlenia. Więc zrób jak mówię :) Lepiej zresztą rozłożyć oświetlenie niż walnąć w jedno miejsce 27W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pisze:

 

"Ze względu na bardzo wysoki udział składnika czerwonego i niebieskiego w generowanym widmie świetlówkę tę należy stosować zawsze w połączeniu z SUN GLO, FLORA-GLO lub LIFE-GLO, aby uniknąć niekontrolowanego rozrostu roślinności, szczególnie zaś glonów.

W połączeniu z innymi świetlówkami AQUA-GLO doskonale podkreśla kolorystykę ryb oraz pozwala optymalnie regulować rozwór flory."

 

Czy to prawda?

 

Jaką temperaturę barw ma Aqua Glo? A jaką Sun Glo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pisze:

 

"Ze względu na bardzo wysoki udział składnika czerwonego i niebieskiego w generowanym widmie świetlówkę tę należy stosować zawsze w połączeniu z SUN GLO, FLORA-GLO lub LIFE-GLO, aby uniknąć niekontrolowanego rozrostu roślinności, szczególnie zaś glonów.

W połączeniu z innymi świetlówkami AQUA-GLO doskonale podkreśla kolorystykę ryb oraz pozwala optymalnie regulować rozwór flory."

 

Czy to prawda?

 

Jaką temperaturę barw ma Aqua Glo? A jaką Sun Glo?

Aqua glo chyba 18000, czyli bardzo dużo a sun glo 4200.

Nie wiem czy to prawda, ale wybrałabym coś innego niż Hagen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Aqua glo może spowodować masowy rozwój glonów? A jak nie to mogła by być na razie tylko ta jedna (Aqua glo)?

To nie jest dobry pomysł bo ona ma aż 18000K!!! To jest dobre światło do akwarium morskiego.To strasznie dużo. Daj sobie spokój z tymi świetlówkami Hagena!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli może być 10000K? Bo chce żeby nawet rotale dobrze rosły, ale nie chcę straszyć neonków.

A jak coś z Hagena to co?(W sklepie tylko takie są). Czy lepsze będzie może coś o temperaturze 8500K?

Żeby akwarium nie wyglądało cukierkowo :D

Jeśli ma być tylko jedna świetlówka to nie 8500 bo będzie różowo strasznie. 10 000K będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...