Skocz do zawartości

Co to może być?


bsosieccy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Bardzo Was proszę o pomoc w zidentyfikowaniu tych plam i glonów na liściach roślin.

Występują one tylko na roślinach, na kamieniach i żwirku oraz szybach jest czysto.

Zdjęcia zamieściłem tutaj http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a17 ... 0e26a.html ze względu na rozdzielczość jest ich tam 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W pierwszej chwili pomyślałem ze to zielenice są, klasyczne zielone nitki wyrastające z "kulki" uczepionej do roślinki czy innego podłoża, tyle że zielenice są czyste a te są jakieś takie brudne. Dlatego stawiam że to są krasnorosty.

 

Z nieco innej beczki, na zdjęciach widać że roślinki odczuwają jakieś braki, liście lekko żółte z ciemno-zielonymi cętkami, brzegi lekko wywinięte. Być może to jest przyczyną pojawienia się szkodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj litraż i więcej info o akwarium typu oświetlenie,nawożenie ,obsada czas palenia się światła kiedy założone akwarium filtracja,nawożenie,umiejscowienie akwarium. :D To bardzo pomoże w nie pisaniu głupot.

Litraż - 60 brutto

Oświetlenie - 1x15W AQUA-GLO

Nawożenie - 1x na tydzień FERRO-AKTIV, AQUAFLORIN (Tropical)

Obsada - gupiki 18 młode osobniki, 4 otoski, 3 krewetki, 2 glonojady młode osobniki, 2 ślimaki.

Czas palenia światła - od 7.00 do 20.00 ciągle.

Akwa założone 6.12.2010

Filtracja wewnętrzna - mechaniczna FILTR FAN 1 PLUS

Filtracja zewnętrzna - JBL Cristal Profi E 700

Umiejscowienie - bokiem do okna (1.5m) w półce

Napowietrzanie - brzęczek + kostka 5cm

Temperatura wody - 27 stopni C.

Na dnie: tradycyjny żwirek, kilka kamieni (z Bałtyku), korzeń

Rośliny - tu niestety za wyjątkiem Kabomby pozostałych nie znam. (widoczne na zdjęciach)

Co do wody to parametry idealne mierzone paskiem JBL

Raz w tygodniu odmulanie, podmiana około 5l wody

Karmienie ryb - rano i wieczorem suchy pokarm dla gupików i od czasu do czasu wafle dla dennych ryb. Jakiś czas temu podawałem wodzień , potem mrożoną ochotkę ale dzięki ochotce nabawiłem się pasożytów i teraz leczę (zabijam) paskudztwo.

 

To chyba już wszystko co mi się nasuwa na język.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zastanówmy się nad przyczynami.

Oświetlenie masz za słabe-daj 30 wat

nawożenie -nie wiem

obsada-lepiej niech się wypowiedzą fachowcy jak dla mnie przerybienie

czas palenia światła-zdecydowanie za długo to aż 13h lepiej 9h

filtracja-wywal ten filterek jbl e700 da radę ja mam w 260tce e900 i jest git

umiejscowienie-jeśli nie pada na nie światło słoneczne to ok

napowietrzanie-brzęczyk raczej dodaje walorów wizualnych i nie działa na rybki najlepiej lepszy efekt natleniania da ruch tafli wody to wystarczy

temperatura-przy tej obsadzie prawie dobrze ale lepiej zmniejsz do 25c wystarczy

Reszta jest dobrze.Ww to nie krytyka staram Ci się pomóc. :D Trochę pracy przed Tobą powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiana wody na poziomie 10% jest nie wystarczająca przy tej ilości rybek.

Maksymalna temperatura zalecana dla hodowli gupików to 27 stopni, które u Ciebie sa normą ale to górna granica.

Generalną zasadą jesli chodzi o obsadę jest 1cm ryby na 1 litr wody. Przyjmując zatem, że:

 

18 gupików ma śr 2 cm - 36 litrów

2 glonojady może około 5 - 10 litrów

 

Mogłoby zostać - ale pod uwagę należy wziąść przyszłe, maksymalne rozmiary tych ryb i tu może być gorzej.

 

Grzegrzółka ma rację pisząc o zbyt długim naświetlaniu i to może być przyczyną powstawania plam. Sporo informacji o roślinach znajdziesz na forach poświęconych akwariom holenderskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest odwieczny problem każdy pisze że ma glonojady a jest ich kilkaset odmian jakie masz?Bo jesli zbrojniki niebieskie to raczej do glonojadów bym ich nie zaliczył one sie żywia glonami kiedy są młode pużniej potrzebują innego pokarmu a glonami gardzą.W Twoim akwarium masz podejrzewam zielenice oto recepta:

viewtopic.php?f=5&t=9136

Ten koleś wie co robić ale to niekoniecznie musi się sprawdzić ja bym tak zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zastanówmy się nad przyczynami.

Oświetlenie masz za słabe-daj 30 wat

Nie spotkałem się ze świetlówką 30W o długości odpowiadającej do mojej obudowy. Były tylko 15W. Większa moc = dłuższa świetlówka. Mogę jedynie dodać T5 przerabiając troszkę oświetlenie, aktualnie mam T8.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...