Skocz do zawartości

seria easy live, preparat easy start


Rekomendowane odpowiedzi

hehe no i mamy consensus:) Nie no tak na poważnie, nie będą to żadne eksperymenty ani badania gdyż spotkałem kilku akwarystów i widziałem że wszystko było ok:)Nie będzie też to ból głowy ani nic takiego, i tak dziennie będę lać nawozy, wleję i bakterie;) dla mnie to przyjemność cokolwiek robić w zbiorniku:)

I ciągle powtarzam że mają rację ci którzy mówią że da się bez tego bo da się:) ale można też inaczej, brak przeciwwskazań, księgowa mówi że z tego powodu nie zbankrutuję więc jakoś to będzie;)

Jeśli te bakterie były by nie zbędne do utworzenia akwarium każdy by musiał je stosować, bo nikt by nie miał dobre środowisko dla rybek.

po raz 15 - nigdzie nie napisałem że są niezbędne:)

żeby akwa było ładne i rybki żyły.

Myślę że chodzi o coś więcej w akwarystyce. jak wspomniałem, żyły u mnie paletki w 54l w kranówce - były ładne i żyły

Wiesz pieniędzy nie trzeba wykładać multum kasy, aby być dobrym hodowcom.

Z tym trzeba się urodzić, tego nie kupisz.

Oczywiście. Ale fakt że chcę wyłożyć więcej na moje hobby nie spycha mnie do kategorii złego hodowcy:)

 

niger -wyręczę

aby tych bakteryjek było więcej, żeby po podmianach ich ilość nie spadła, żeby wspomóc proces dojrzewania (nie przyspieszyć)

Pomijając fakt iż kilku akwarystów których znam twierdzi iż przy zbiornikach do 100 litrów czekamy i 2-3 miesiące zanim się wszystko samo ustabilizuje:)

 

p.s. - celuję w Mitsubishi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Myślę że chodzi o coś więcej w akwarystyce. jak wspomniałem, żyły u mnie paletki w 54l w kranówce - były ładne i żyły

 

No jeśłi chodzi o trzymanie paletek w 54 to tak rzeczywiście chodzi o coś więcej ;)

 

Oczywiście. Ale fakt że chcę wyłożyć więcej na moje hobby nie spycha mnie do kategorii złego hodowcy:)

 

Ja tego broń boże nie powiedziałem.

 

niger -wyręczę

aby tych bakteryjek było więcej, żeby po podmianach ich ilość nie spadła, żeby wspomóc proces dojrzewania (nie przyspieszyć)

Pomijając fakt iż kilku akwarystów których znam twierdzi iż przy zbiornikach do 100 litrów czekamy i 2-3 miesiące zanim się wszystko samo ustabilizuje:)

 

Każdy powie ci co innego a i tak najlepiej jest robić większość rzeczy, których sam doświadczyłeś.

 

 

p.s. - celuję w Mitsubishi:)

 

Gratuluję ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Bakterie ze sklepu nie są potrzebne żeby można było dobrze prowadzić akwarium. Bakterie wspomagają przy starcie, ale i tak trzeba czekać...więc gdzie sens? Czyli ktoś chce pieniądze swoje wydawać to wydaje. Kto nie chce to nie wydaje a w zbiorniku rybki ładnie, żwawo pływają i są zdrowe, roślinki rosną....tak jak u mnie. Tylko po co do k...y nędzy traktując ludzi z góry przekonywać że ma się większą wiedzę na podstawie tego że się więcej kasy na hobby wydaje.

Do pana Ponurego żniwiarza - Ponury zamienił bym na zgorzkniały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co do k...y nędzy traktując ludzi z góry przekonywać że ma się większą wiedzę na podstawie tego że się więcej kasy na hobby wydaje.

 

Trafniej tego się ująć nie dało ;)

Do tego też chciałem przekonać tamtego forumowicza, no ale widać, ty to ująłeś krótko i zwięźle i no użyłeś słów, których ja nie mogłem znaleźć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co do k...y nędzy traktując ludzi z góry przekonywać że ma się większą wiedzę na podstawie tego że się więcej kasy na hobby wydaje.

niestety dyskusja przybrała formę dla mnie nie do przyjęcia. Nigdzie w mojej wypowiedzi nie znajdziesz takiej tezy. gdybym miał większą wiedzę - nie pytałbym na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co do k...y nędzy traktując ludzi z góry przekonywać że ma się większą wiedzę na podstawie tego że się więcej kasy na hobby wydaje.

niestety dyskusja przybrała formę dla mnie nie do przyjęcia. Nigdzie w mojej wypowiedzi nie znajdziesz takiej tezy. gdybym miał większą wiedzę - nie pytałbym na forum

Akurat to chodziło o tego drugiego pana, który obraża całe forum o to, że nie używają dodatkowych bakterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie można dostać takie cudo?

Bakterie w filtrze po jego wyłączeniu na 30 min umierają a Ty kupiłeś je sobie normalnie w sklepie? Cud!?

Zasadniczo masz dużo i głośno do powiedzenia w każdym temacie. Ostatnio tłumaczyłem Ci w 4 postach co to jest ryba labiryntowa i dlaczego się tak nazywa, a teraz mam ci zrobić wykład żebyś ogarnął różnicę między bakteriami tlenowymi i beztlenowymi?

 

Zasadniczo to chyba mnie z kimś pomyliłeś chłopcze (może pokarzesz mi gdzie mi to tłumaczyłeś)

 

Bakterie nitryfikacyjne są bakteriami tlenowymi i nie tworzą form przetrwalnikowych więc niemożliwością jest zamknięcie ich w pojemniku proste resztę poczytaj sobie w google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Gdzie można dostać takie cudo?

Bakterie w filtrze po jego wyłączeniu na 30 min umierają a Ty kupiłeś je sobie normalnie w sklepie? Cud!?

Zasadniczo masz dużo i głośno do powiedzenia w każdym temacie. Ostatnio tłumaczyłem Ci w 4 postach co to jest ryba labiryntowa i dlaczego się tak nazywa, a teraz mam ci zrobić wykład żebyś ogarnął różnicę między bakteriami tlenowymi i beztlenowymi?

 

Zasadniczo to chyba mnie z kimś pomyliłeś chłopcze (może pokarzesz mi gdzie mi to tłumaczyłeś)

 

Bakterie nitryfikacyjne są bakteriami tlenowymi i nie tworzą form przetrwalnikowych więc niemożliwością jest zamknięcie ich w pojemniku proste resztę poczytaj sobie w google

Zgadzam się z moim przedmówcą.

Proponuję sobie poczytać o bakteriach nitryfikacyjnych.

Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...