Skocz do zawartości

Chory Bojownik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam wielki problem gdyż,nie było mnie 1 tydzień i zostawiłem bojownika w kuli 12 litrowej u babci ...

Pokazałem jak karmić i ile mu dawać...

Jak wróciłem poszedłem do babci pokoju po bojka,a zobaczyłem całe akwarium w zgniliźnie ,kamienie i kokos i sztuczna roślina cała

była pokryta takimi włoskami jak u pleśni...

Wiem że babcia mieszała u niego metalowym drutem żeby pływał a nie leżał na kamieniach...

Był bardzo gruby..

Babcia karmiła go 4 razy dziennie po kilkadziesiąt listków karmy...

 

I mój problem jest taki że: zauważyłem że jego prawe oko jest tez pokryte białymi włoskami,no jest całe białe...

I proszę powiedzcie jak można wyleczyć go...

I jeszcze od czego mogło mu się to zrobić czy z przejedzenia czy "kujnięcia" drutem...

 

Proszę o szybką odpowiedź!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w kuli nie urośnie żadna roślina żywa,po drugie nie kazałem ,ona sama mi się tłumaczyła że "sprawdzała czy żyje"

Nie urośnie bo w kuli nie trzyma się nic, chyba, że kupisz sobie rybkę z porcelany. Rybka była przekarmiana, a reszta jedzenia była na dnie i się rozkładała. Jeśli chcesz ją odratować i masz zamiar dalej mieć rybki to kup sobie porządne akwarium, a nie słoik i to jak najszybciej. Tak przy okazji jaki masz filtr?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w kuli nie urośnie żadna roślina żywa

Co za bzdura... To jest jakaś różnica dla rośliny czy rośnie akwarium które ma kształt kuli, prostopadłościanu, albo może ostrosłupa? Ryby - ok, w kuli trzymać ich nie wolno i już samo to mogło przyczynić się do obecnego stanu rzeczy, ale roślinki jak najbardziej można hodować. Zasady takie same jak w normalnych akwariach: dobre światło, odpowiednie nawożenie i dobrze dobrane rośliny. Widziałem już nawet roślinki akwariowe hodowane w... szklankach. Tyle OT. ;)

 

Co do bojka:

viewtopic.php?f=6&t=14640

Parametry wody, podmiany, temperatura, cokolwiek.

Mile widziane byłoby zdjęcie chorej ryby.

 

A tak na szybko - zacznij od głodówki i podniesienia temperatury.

Jeśli rybka przeżyje, koniecznym będzie zapewnienie jej jakiś normalnych warunków, innych niż kula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia mieszka ode mnie 15 km...

A miałem stara kulę ,to wyjąłem boja wziąłem odstałą wode 2 tygodnie i pojechałem do babci tam wszystko wsadziłem i tyle ...

Jak wróciłem to z powrotem wziąłem ją do domu i zauważyłem to oko...

Wziąłem ją do szpitalka 15 litrowego i co dalej robić?

W domu mieszka w 35 litrowym akwarium..

Jak go wyleczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...