Skocz do zawartości

Ph Wody


jaackoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

akwarium mam już z pół roku część rybek mi padała (gupiki, mieczyki, gurami mozaikowe i pielegniczki ramirezki) nie wiedziałem dlaczego a średnio co 2 tygodnie podmieniałem ok 30l wody w akwarium 112L. Wczoraj kupiłem testery pH w wodzie, okazało się że mam coś ponad 8Ph. Kupiłem odrazu SERA pH Minus sprawdziłem ponownie po kilku godzinach i było niższe coś ponad 7pH. ale dziś znów chyba jest troszkę wyższe:( ok 8pH W kranie mam wodę pH 8. Co najlepiej robić by ustabilizować pH i najlepiej na jakim poziomie?:(

Rybki:

głupiki, molinezje, glonojady, kiryśniki czarnoplame, pielegniczka kakadu, bocja wspaniała

 

Roślinki:

kryptokoryna falista, anubias czy jakoś tak później mam 2 których nie znam ale pokaże na zdjęciach

 

dodatki:

korzeń, kamienie - ponoć piaskowiec - duży na fotkach, małe kamyki - żwirek i większe białe, jak kupowałem dostałem jeszcze jakąś mieszankę pod kamienie by rośliny lepiej rosły.

 

Filtr:

IniFilter 500 UV mam też 2 który dostałem z akwarium i włączałem go jako dodatkowy na dzień czasem ale aktualnie wraz z obudową jest w serwisie

 

temperatura wody ok 26-28

 

czy to możliwe by od takiego pH padały mi rybki? czy może być inna przyczyna?

Proszę o pomoc

post-8608-13685162624889_thumb.jpg

post-8608-13685162625325_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś testy na związki azotowe i amoniak? Woda o Ph8 nie jest dla ryb śmiertelna, do śmiechu im co prawda nie jest ale na pewno woda ich nie zabije. Problem w tym, że w zasadowej wodzie dzieją się złe rzeczy jeśli chodzi o cykl azotowy...(wyczytałem w książce...sam nie jestem taki mądry :D ).

Zrób testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do filtra dodam trochę torfu i zobaczę jak będzie, kupię również coś do testowania Amoniaku oraz związków azotowych.

jak będę miał torf to sprawdzić co mi tak podwyższa ph i wywalić czy jak będzie torf to tylko kontrolować?

czy coś jeszcze powinienem sprawdzić?

 

p.s.

a i podmieniając wodę dodam destylowanej oraz uzdatniacz

 

Jednak zaopatrzę się w LIGNIT zamiast myślę że najlepsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ma podobne problem. Mam pH wody 7,5 i chciałam je zbić właśnie za pomocą torfu/lignitów, wyczytałam, że przy wysokim KH (ja mam w kranie 20), nie bardzo można obniżyć pH za pomocą właśnie torfu i lignitów.

 

Także radziłabym jeszcze zmierzyć twardość wody.

 

Jeśli zdecydujesz się na lanie wody destylowanej, wiedz, że musisz to stosować przy każdej podmiance, żeby utrzymać stałość parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem w sklepie akwarystycznym by kupić coś do sprawdzenia amoniaku i azotu, niestety nic nie miał ale sprzedawca powiedział ze 7,5 do 8 pH dla moich ryb może i zalecił tylko preparat CMF do odkażenia wody. Stwierdził że pomoże na ocieranie się rybek bo pewnie coś jest w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...