Skocz do zawartości

Osad na.. wszystkim [!]


Durzo Blint
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. Mianowicie wytwarza mi się osad na dosłownie wszystkim - roślinkach, żwirku, statku, szybie, kamieniach... Wcześniej zakładałem już taki temat, tylko, że w nim napisałem iż moje roślinki są poparzone ( wystarczyło je wyjąć z akwarium i zmyć palcem i były czyste ). To był osad, który przedstawię wam na zdjęciach:

Oto osad na szybie i statku. Proszę o pomoc, CO TO JEST? I JAK Z TYM WALCZYĆ? [ można to zmywać tylko muszę wyjmować wszystko z akwarium i myć w łazience co jest czasochłonne. Do szyby używam szczoteczki ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki występują często w nowo założonych i nie ustabilizowanych akwariach. Kilka pytań:

- czy akwarium jest świeżo założone, ile i jak często podmieniasz wodę?

- jak długo oświetlasz akwarium?

- czym je oświetlasz (moc świetlówki, barwa) i ile litrów ma akwarium?

- masz żywe rośliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Czy akwarium jest świeżo założone, ile i jak często podmieniasz wodę?

*Akwarium ma ponad dwa miesiące. Ehm nie wymieniałem jeszcze wody

- Jak długo oświetlasz akwarium?

*Około 12h dziennie

- Czym je oświetlasz (moc świetlówki, barwa) i ile litrów ma akwarium?

*Świetlówka 15W barwy białej. Litraż akwarium wynosi 60litrów

- Masz żywe rośliny?

*Owszem, mam. 4x Anubiasy i jedna taka której nazwy nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłabym dołożyć więcej roślin o małych mało wymagających. U mnie okrzemki zniknęły same po dwóch miesiącach. Po prostu często się tak dzieje przy dojrzewaniu zbiornika. Wyżrą co mają wyżreć i padną, bo rośliny będą dla nich konkurencją. Takie jest moje zdanie.

 

Ps. powinno się dokonywać cotygodniowych podmian wody w ilości ok. 20% i odmulać przy tym dno, bo rybki będą się truły własnymi odchodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. powinno się dokonywać cotygodniowych podmian wody w ilości ok. 20% i odmulać przy tym dno, bo rybki będą się truły własnymi odchodami.

Odmulać Dno? Prosiłbym o wytłumaczenie :).

 

Właśnie będę kupował korzeń i zestaw roślinek na allegro :)

Mam nadzieję, że ostrzeżenia za link nie dostane :)

http://allegro.pl/fantastyczny-zestaw-r ... 41329.html

 

@ Mały oftop:

Mam deszczownię która jest nad wodą no i trochę to hałasuje gdy wpada do wody ten deszcz. Oczywiście wtedy wytwarzają się pęcherzyki powietrza co natleniają mi wodę. Pytanie: Czy mogę skierować deszczownię na szybę tak aby woda spływała po szybie do wody? Nic wtedy nie słychać a i tak pęcherzyki się robią tylko troszkę ich mniej :) może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo

Ps. powinno się dokonywać cotygodniowych podmian wody w ilości ok. 20% i odmulać przy tym dno, bo rybki będą się truły własnymi odchodami.

Odmulać Dno? Prosiłbym o wytłumaczenie :).

Stosuje się węża takiego jak do spuszczania wody z "dzwonem" którym to w czasie ściągania wody z baniaka grzebie się w podłożu aby wyciągnąć z dna resztki pokarmów, bruki, nieczystości i inne części które się tam ukryły w celu zgnicia i zanieczyszczenia wody.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Fotki http://www.google.pl pierwsze dzięki uprzejmości Trzmiel sklep zoo, drugie nie wiem ale pokazuje jak się odmula.

 

Mam deszczownię która jest nad wodą no i trochę to hałasuje gdy wpada do wody ten deszcz. Oczywiście wtedy wytwarzają się pęcherzyki powietrza co natleniają mi wodę. Pytanie: Czy mogę skierować deszczownię na szybę tak aby woda spływała po szybie do wody? Nic wtedy nie słychać a i tak pęcherzyki się robią tylko troszkę ich mniej :) może być?

Wrzuć deszczownie pod wodę i skieruj ją do góry, może nie pionowo ale tak co by się robiła mała falka na powierzchni wody.

Dołączona grafika

 

EDIT

Wstawiłem miniaturkę.

Tak taki ruch tafli wody wystarczy aby zwierzyna miała zapewnione powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...