Skocz do zawartości

ślimaki ampularie. :)


Rekomendowane odpowiedzi

Bez obawy ampularie nie wychodzą z akwarium ;) Czasami mogę troszkę się najwyżej wynurzyć, ale całe nie wyjdą.

 

Co takiego?Nie wychodzą, akurat, trzeba mieć szczelną pokrywę, mi mój dwa razy uciekł i znalazłem go na podłodze daleko od zbiornika, na szczęście żyje i ma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie takiej sytuacji się boję, a szczególnie dlatego że koty zauważą jego ucieczkę szybciej niż ja :)

to jak? kupować czy nie? :) a jak będą składać jajeczka to nie pomylą pokrywy z np. szafką? :mrgreen:

 

Jak nie masz szczelnej pokrywy i chcesz je zbierać po podłodze albo dokarmiać koty ;) to kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, u mnie w mieście koszt takiego ślimaka to 2.50zł. Nie wiem jak u Ciebie. Warto kupić z 2 takie ślimaki aż pozbędą się glonów(a robią to profesjonalnie) a potem oddać do sklepu, albo znajomemu z glonami w akwarium. Chyba że to dla Ciebie za dużo zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, u mnie w mieście koszt takiego ślimaka to 2.50zł. Nie wiem jak u Ciebie. Warto kupić z 2 takie ślimaki aż pozbędą się glonów(a robią to profesjonalnie) a potem oddać do sklepu, albo znajomemu z glonami w akwarium.

Sęk w tym że jeśli mamy problem z glonami i zatrudnimi glonożerców to pozbędziemy się tymczasowo tylko objawu. Bez likwidacji przyczyny zaglonienia problem powróci.

Zresztą są ślimaki lepiej radzące sobie z glonami od Ampularii. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...