Skocz do zawartości

Oświetlenie[230L]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość słabe oświetlenie w akwarium bo 2x świetlówki Philips 30W i po przeliczeniu daje mi to 0,25w. a to słabo świetlówki mają 90cm a nie moge dać mocniejszych bo są dłuższe. Akwarium to Ferplast Cayman 110 razem z pokrywą już. Prosze pomóżcie jak zwiększyć światło. Jeśli będzie trzeba mogę dodać zdjęcie pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dość słabe oświetlenie w akwarium bo 2x świetlówki Philips 30W i po przeliczeniu daje mi to 0,25w. a to słabo świetlówki mają 90cm a nie moge dać mocniejszych bo są dłuższe. Akwarium to Ferplast Cayman 110 razem z pokrywą już. Prosze pomóżcie jak zwiększyć światło. Jeśli będzie trzeba mogę dodać zdjęcie pokrywy.

 

No ok ,że masz małe światło ale po co ci je zwiększać skoro nie piszesz czy masz zamiar w nim uprawiać jakieś roślinki.

Jeśli jednak masz taki zamiar ,to musisz się jeszcze sprecyzować jakie będą to roślinki i jakie będą miały wymagania odnośnie oświetlenia.

Dlaczego---bo jest dużo roślinek ,którym to oświetlenie które masz już w zupełności wystarczy i nic nie trzeba kombinować---mchy,anubiasy,zwartki,mikrozorium i jeszcze kilka innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...