Skocz do zawartości

MĘTNA WODA


ewas.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz przerybienie dla 2 welonów akwarium za małe(200l)gupiki rybki stadne min 6 sztuk a glonojad jaki?Jednak to nie jedyna przyczyna kiedy zalałeś akwarium bo coś mi się wydaje że niedługo baniak nie dojrzał za szybko wpuściłeś rybki akwarium musi dojrzewać minimum 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przerybienie dla 2 welonów akwarium za małe(200l)gupiki rybki stadne min 6 sztuk a glonojad jaki?Jednak to nie jedyna przyczyna kiedy zalałeś akwarium bo coś mi się wydaje że niedługo baniak nie dojrzał za szybko wpuściłeś rybki akwarium musi dojrzewać minimum 2 tygodnie.

Od kiedy gupik to ryba stadna?

 

A do autorki tematu:podaj więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to kolego tylko,mówiąc że to rybka stadna mamy na myśli minimalną ilość do hodowli i tak dla gupików od 6 sztuk w górę.Tak dla ryb haremowych te kryteria są inne:np.1 samiec+2-3 samice i może ich być więcej tak jak i samców i nie znaczy to wcale że są rybami stadnymi a już na pewno nie ławicowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciało by się powiedzieć-bez komentarza.

Jednak skomentuję:

Z haremu gurami też będą setki kolejnych,więc co?Uznacie gurami za rybę stadną? :shock:

Nie zrozumiałeś. Chodzi o to że jak masz same samce bez szans rozmnożenie to powinno być min. 5-6 sztuk. A często poleca się harem gupików 1+2 bo rybki i tak się rozmnożą i stado powstanie. Jak ma się z nimi ryby typu skalary z którymi mała jest szansa na przeżycie narybku to lepiej kupić np. 2+4 by było stado dorosłych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niesprzyjających warunkach tj. takich jakie mam u siebie to było konieczne do stworzenia stadka gupików gdyż inne ryby zjadały narybek rozwiązanie 2 samce i 4 samice załatwiło sprawę i teraz mam ich ponad 60.Widzę że zamiast pomóc wolisz krytykować inne wypowiedzi,skup się na temacie bo mi tu OT zalatuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie Ewas nie napisała nic konkretnego,więc na czym mam się skupić,jasnowidzem nie jestem.

A przy okazji naszej dyskusji zrozumiałem wasz punkt widzenia.Można na to spojrzeć tak jak Wy.

U mnie jednak w akwa ogólnym narybek gupika nie ma szans,więc patrzę na to z innej strony.

Kupując harem{o ile nie odłożę samicy do kotnika} mam harem.

I na tym możemy chyba tą dyskusję zakończyć.

 

ps.Z chęcią zastanowre się nad problemem Ewas o ile da nam jakieś konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Pod koniec lutego założyłam akwa od nowa,woda odstała 2 tyg.są w nim 4 molinezje,2 mieczyki,2 danio i 2 spore glonojady.Woda była krystaliczna przez kilka dni i znów mętnieje,mam sztuczne roślinki i na dnie kamyki,poprzednio woda była z kranu,teraz mineralna,pomocy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...