Skocz do zawartości

problen z roślinami


Rekomendowane odpowiedzi

witam od niedawna zaczynają padać mi roślinki robią się brązowe a potem gniją przez pół roku było dobrze a teraz zaczyna się cyrk i tak naprawdę niewiem co mam już robić proszę o jakieś porady

akwarium 126l (80x35x45)

oświetlenie 48W 20W power-glo, 20W life-glo, 8W sun-glo

filtr zew fluval205

woda (paski JBL 5w 1)

NO3- 25

NO2- 0

GH->7

KH-6

pH- 6,8

nawóz zakupiony na necie makro i mikro podobne do symfoni + kulki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawóz podaję według zaleceń sprzedawcy na moje akwarium 7ml/tydzień, ja podaje 1ml/dzień , stosuje go ponad pół roku

zwykły żwirek rzeczny grubości 3-4 mm

doniczki przy zabienicy nie moją dna zostały boki, bo kiedyś (dawno temu) były w drugim akwarium i tam były inaczej posadzone(taka moja wizja)

jak pisałem wszystko było dobrze żabienica powoli rosła a trawa rosła jak oszalała, co tydzień przy podmianach wody wywalałem kilka starych i zadługich zostawiając młode i okazałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale roślinki i tak najprawdopodobniej do wymiany bo wydaje mi się że zabardzo są pognite , trawa i bacopa napewno . I może na razie zamiast testy na żelazo kupić micro i makro+żelazo dorej i pewnej firmy (jeśli możesz polecić to poproszę), wymienić 50% wody bo wydaje mi się że lekko zalatuje kwasem od pognitych roślin , a dopiero później testy muszę wybrać jedno , niestety"kasa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...