Skocz do zawartości

Obsada 35 litrów


skrzat1998
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie za jakieś 4 tygodnie kupuje sobie nowe akwarium 35 litrowe w czym będzie:

-filtr

-grzałka

-kamyczki

-roślinki naturalne

-ozdóbki

-termometr

 

I proszę was o pomoc co mogę mieć za skład w moim akwarium oprócz bojownika,ale już wiem że będę miał parkę glonojadów i co dalej.

 

:help: PROSZĘ POMÓŻCIE!!!!! :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parkę glonojadów 35 litrów to cienko...

Może jeden by się zmieścił ale nie będzie miał optymalnych warunków życia ;D

 

No może kupisz tam parkę głupików i parkę platek no i może tam kilka neonków(tylko pamiętaj że neonki to ryby stadne ,kupuje się ich przynajmniej z 6)

Nie za mocny filtr bo rybki ci padną ze zmęcznia , a powinno być dobrze

Z własnego doświadczenia wiem że dla początkującego najlepsze są rośliny sztuczne ,bo zapewne nie dogodzisz wszystkim roślinom naturalnym

wybierając te które ci się podobają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może kupisz tam parkę gupików i parkę platek no i może tam kilka neonków(tylko pamiętaj że neonki to ryby stadne ,kupuje się ich przynajmniej z 6)

????

Na platki i neony akwarium za małe.

 

 

Do 35l polecam gupiki Endlera 1+2/3 lub same samce/samice (5).

Z własnego doświadczenia wiem że dla początkującego najlepsze są rośliny sztuczne ,bo zapewne nie dogodzisz wszystkim roślinom naturalnym

wybierając te które ci się podobają...

Nie należy wkładać do akwarium sztucznych roślin...

 

A w tym: http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=39&t=19607są błędy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeden by się zmieścił ale nie będzie miał optymalnych warunków życia ;D

Za małe nawet dla "ćwiartki glonojada". 13cm ryby w takim akwarium? Nie żartuj...

No może kupisz tam parkę gupików i parkę platek

Gupiki tak, platki nie - za małe akwarium.

Żyworódek nie hoduje się w parkach, ale w haremach.

no i może tam kilka neonków(tylko pamiętaj że neonki to ryby stadne ,kupuje się ich przynajmniej z 6)

Tak samo jak za małe jest na neony.

Nie za mocny filtr bo rybki ci padną ze zmęcznia , a powinno być dobrze

Nie ma czegoś takiego jak za mocny filtr. Filtr może mieć za duży przepływ, a 90% nowych modeli ma jego płynną regulację praktycznie od zera.

Z własnego doświadczenia wiem że dla początkującego najlepsze są rośliny sztuczne ,bo zapewne nie dogodzisz wszystkim roślinom naturalnym

wybierając te które ci się podobają...

Wybierając te które Ci się podobają nie patrząc na ich wymagania kończy się tak samo jak wybierając w ten sposób obsadę.

Podstawowe roślinki utrzyma każdy, nawet na standardowym oświetleniu i bez nawozów.

Zalety żywych roślinek? Pobierają co2, metale ciężkie, szkodliwe związki azotu, produkują tlen. Wady? Nie znam. Natomiast sztuczne roślinki mają praktycznie same wady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parkę glonojadów 35 litrów to cienko...

Może jeden by się zmieścił ale nie będzie miał optymalnych warunków życia ;D

 

Ludzie.. To, że w zoologu mają zbrojniki wielkości nie przekraczającej parę centymetrów nie znaczy, że są one przeznaczone do małych zbiorników. Czy Twoje akwarium ma długość 100cm? Nie? To nawet nie łudź się, że glonojad jest dla Ciebie. Jeżeli macie ochotę widzieć waszą rybkę w męczarniach to proszę bardzo, ale wydaje mnie się, że w posiadaniu ryb należy dać im dobre warunki. W 40l. nie będzie dużo kryjówek, co zbrojnik musi posiadać, nie urośnie do swoich naturalnych rozmiarów, zacznie karłowacieć i będziecie mieć problem. A potem na forum będziecie zadawać pytania dlaczego moja rybka nie rusza się/ nie je/ źle wygląda/ umarła.

 

P.S. Ten post nie obraża nikogo, ale już brak słów do osób którzy trzymają rybki w nieodpowiednich "słojach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy długości 40cm nie możesz mieć otosków.

Chłopie, ogarnij się, słuchaj co się do Ciebie mówi, w takim zbiorniku nie zaszalejesz, zostały podane propozycje, został podany link do topicu którego jestem autorem, tam znajdziesz gatunki ryb które możesz trzymać w tym zbiorniku.

 

Mam dla Ciebie 2 wyjscia

 

1. Zrozumiesz co się do Ciebie pisze i kupisz odpowiednie ryby

 

2. Nie zrozumiesz, kupisz co Ci pasuje, pózniej Ci to zdechnie, a z akwarystyki następnie zrezygnujesz bo "ryby są głupie i zdychaja"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...