Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę mi pomóc w sprawie mojego nowego zbiornika który ma 40l. Mam zamiar kupić belkę oświetleniową 18w, filtr aquael fzn-1, jakąś grzałke z termostartem, podłoże filtus i korzeń jakiś czy to dobry wybór ?

Mam pytania czym przykryć podłoze filtusa.

Jakie roślinki kupić rzeby było gęsto zarośnięte

i jaką obsade wybrać myślałem o pielęgniczne Ramireza, kosiarkach, neonkach, danio, kardynałkach, gupikach, glonojadach.

w jakiej ilości i które ryby mogę upchać do tego akwarium

z góry dziękuje za odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kosiarkach, danio i glonojadach możesz zapomnieć. Rosną za duże ( kosiarka, glonojad) do 40l akwarium, a danio są bardzo ruchliwe dlatego także potrzebują większego litraża. Polecam:1+2 Bojownik, 10 neon inessa, 6 kirysków pigmejów.

 

Co do roślin polecam: moczarkę, żabienice, może zwartkę, anubias oraz heńka. Oraz także jakiś mech na korzeń jeśli posiadzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z roślin na początek polecam mech jawajski na korzeń. Większość mchów jest łatwa w hodowli więc nie sądzę być miał problem. Moczarka, nurzaniec i Hygrofila wielonasienna to jak dla mnie łatwe rośliny w hodowli. Z obsady polecam 1+3 gupik.

Na to podłoże może być żwirek kwarcowy, nie zmienia parametrów wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę mi pomóc w sprawie mojego nowego zbiornika który ma 40l. Mam zamiar kupić belkę oświetleniową 18w, filtr aquael fzn-1, jakąś grzałke z termostartem, podłoże filtus i korzeń jakiś czy to dobry wybór ?

Mam pytania czym przykryć podłoze filtusa.

Jakie roślinki kupić rzeby było gęsto zarośnięte

i jaką obsade wybrać myślałem o pielęgniczne Ramireza, kosiarkach, neonkach, danio, kardynałkach, gupikach, glonojadach.

w jakiej ilości i które ryby mogę upchać do tego akwarium

z góry dziękuje za odpowiedzi :D

Ja nie polecam inwestowania w takie malutkie akwarium, w którym nie można trzymać większości rybek które Ci się podobają.Gdyby to było chociaż 60l, to mógłbyś tam mieć 2x pielęgniczka ramireza,10x neon innesa lub kardynałek chiński i z 5 otosków lub kirysków panda.Można takie okazyjnie spotkać nawet za 100 z osprzętem: http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=47&t=28680 Im większe tym lepsze dla rybek i łatwiejsze w utrzymaniu. Czterdziestka zawsze się przyda na kwarantannę albo dla narybku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do belki to nie lepiej pokrywę?

Co do filtra jak dla mnie wystarczający, może inni się z tym nie zgodzą.

Grzałka - Ja proponuję 50W.

Podłoże - to może inni się wypowiedzą.

Rośliny - Mech jawajski, gałęzatka, może Glossostigma elatinoides, moczarka

Rybki - Ramirez, Kosiarka, Danio, Glonojadach zdecydowane NIE! Proponuje gupiki, nie wiem jak z neonkami, krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Całkiem ładnej roślinki;)

A tak na serio to jak w pomieszczeniu jest w miarę ciepło,to belki są lepsze.Choćby dlatego,że mają zamontowane świetlówki T5- mniejszy pobór prądu przy lepszym świetle.Fakt,że są dość drogie,ale pokrywy też, a są w nich zamontowane świetlówki T8 takiej jakości,że od razu są do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale nie mogę zrozumieć i przyjąć pozycji obronnej względem pokrywy. Przerobiłem już pokrywę DIY (odpuściłem sobie pokrywy standardowe bo mają zbyt dużo wad) i belkę (aktualnie również DIY). Nadal nieco brak mi wygodny i dążę do wykorzystania lamp HQI jako zajmujących najmniej miejsca.

Rośliny pływające poza walorami ozdobnymi (niezaprzeczalnymi) mają również zalety z punktu widzenia biologii - dobrze radzą sobie jako hamulec w powstawaniu glonów.

Oczywiście w przypadku zbiornika 40L nie widzę zastosowania dla lamp HQI, ale belkę uważam tu za pomysł najlepszy bo stawiający najmniej ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnować z pokrywy dla jednej roślinki?

Nie wiem musiałbym bardzo chcieć ją wyhodować, zresztą nie wiem nic o wspomnianej roślince.

To akurat widać.

 

No ta roślinka rzeczywiście ładna ;)

A co do belki czy pokrywy to każdy ma inny gust i każdemu pasuje co innego ;)

No ta roślinka rzeczywiście ładna ;)

A co do belki czy pokrywy to każdy ma inny gust i każdemu pasuje co innego ;)

 

To nie rzecz gustu, a znacząca zmiana warunków przy lustrze wody o dużym wpływie na rośliny powierzchniowe.

Taki spec powinien to wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat widać.

 

Taa widac to to, że jesteś ślepy.

 

 

To nie rzecz gustu, a znacząca zmiana warunków przy lustrze wody o dużym wpływie na rośliny powierzchniowe.

Taki spec powinien to wiedzieć.

 

Ja mówię o poręczności o nie o funkcjonalności.

 

Widać taki spec jak ty nie rozumie najprostszych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...