Skocz do zawartości

Problem przed zakupem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zajmuje się akwarystyką od jakiś 12 lat, posiadam w akwarium ok. 10 brzanek sumatrzańskich 2 kirysy, pyszczaka yellow rodzaje suma i glonojada sumy to eupterus, drugi to platydoras armatulus s 3 nazwy nie pamiętam każda z ryb jest dorosłym osobnikiem no może poza kirysami są jeszcze dosyć małe a mają po jakieś 4 lata.

Ostatnio naszła mnie myśl na wpuszczenie krewetek filtrujących raczej brzany nie powinny ich atakować co innego pyszczak więc pyszczaka postanowiłem oddać do sklepu trochę mi go szkoda ale idzie na akwa wystawowe o wiele większe niż moje, ale nie po to tu piszę...z krewetek rezygnuję bo jednak by mi było ich szkoda jak by się coś stało : więc może raki? szukam jakiejś odmiany która by nie rosła do jakiś gigantycznych rozmiarów max 5-6cm no i żeby nie atakował ryb ani ryby nie były nim zainteresowane

Proszę o pomoc w doborze raka akwa mam 120l roślinne oczywiście gdy zdecyduje się na zakup akwa będzie przerobione pod kątem raka kryjówki itp ale rośliny i ryby zostają lecz bez pyszczaka

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na te rozmiary , które podałeś to raczek orange ;) Ale w tym tkwi problem... Przy takich małych raczkach brzanki będą im na pewno dokuczały...

 

Ps: Jeśli jednak chcesz zrobić osobne akwa z rakami to jego dokładna nazwa: Cambarellus Patzcuarense Orange ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jutro bd miał 39l akwa i kupie mech jawajski albo jamajski zapomniałem nazwy :/

Ale krewetkarium ruszy na całego dopiero za jakieś 2 tygodnie muszę pozbierać kasy na jakąś grzałkę z termostatem i jakąś małą pompkę no i jakieś podłoże jeszcze się dokładnie nie zastanawiałem, a i jeszcze muszę pomyśleć nad oświetleniem poczytam sobie gdzieś.

Dzia za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...