Jump to content

akwarium

bartek_bartek
 Share

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad zrobieniem akwarium

mam dwie możliwości:

100x40x70h lub 80x50x70h czy może jakiś standardowy rozmiar przeznaczenie towarzyski

chciałbym mieć w zbiorniku barwniaki czerwonobrzuche, (mekki lub gurami lub skalary) mieczyki, stadko neonków oraz kilka innych rybek towarzyszących.

I stąd moje pytania:

1) co najlepiej wybrać do takiego baniaka (mekki lub gurami lub skalary) ? który byłby najlepszy dla nich i dlaczego?

2) zbiornik ze szkła optiwhite zwykłe prostokąt czy profilowane?

dodam, że lubię rośliny w baniaku

Pozdrawiam,

I stąd moje pytania:

1) co najlepiej wybrać do takiego baniaka (mekki lub gurami lub skalary) ? który byłby najlepszy dla nich i dlaczego?

1. Możesz mieć wszystkie ale neonki z pielęgnicami raczej nie pociągną, ja bym wybrał skalary uważam że mają dużo finezji :) ,

2 optiwhite i jak dla mnie prostokąt - klasyka zawsze w modzie ;)

Witam,

Zastanawiam się nad zrobieniem akwarium

mam dwie możliwości:

100x40x70h lub 80x50x70h czy może jakiś standardowy rozmiar przeznaczenie towarzyski

chciałbym mieć w zbiorniku barwniaki czerwonobrzuche, (mekki lub gurami lub skalary) mieczyki, stadko neonków oraz kilka innych rybek towarzyszących.

I stąd moje pytania:

dodam, że lubię rośliny w baniaku

Pozdrawiam,

to duze akwa jak chcesz neonki to hyba skalary odpadaja najwyzej gurami

z Neonków jestem w stanie zrezygnować natomiast zastanawiam się nad głównymi mieszkańcami akwarium tak aby miały optymalne warunki.

Co do samego akwarium jeśli z optiwhite to jakiej grubości? Jakieś wzmocnienia?

EDIT: a czy para barwniaków + para mekki + para barwniaków mogła by żyć ze sobą?

co można by dołożyć do takiego zestawu?

Neonki mogą być ale musisz je najpierw wpuścić a później skalary i ważne aby skalary były nie za duże i będzie git ;)

Co do szkła to chyba 10 mm plus wzmocnienia podłużne i powinno być dobrze ale tutaj niech się ktoś na 100% pewny wypowie.

Share

• Create New...