Skocz do zawartości

Co to jest?


allien07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to są robale takie białe nie wiem jak się to nazywa ale miałem coś takiego w akwarium z krewetkami z powodu zaniedbania poprzez wyjazd , jak wróciłem do domu też miałem coś takiego , jak się przyjrzysz to to pełza po szybie [ rusza się jak ślimaki ] , po tygodniu wszystko mi zdechło , koniecznie wydezynfekuj akwarium lub dobrze je wyczyść . ale wszystko nawet żwir kokosy rośliny ( delikatnie ) ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

W moim akwarium na ścianach, kamieniach, roślinach osiadły się takie króciutkie białe włoski.

to jest taki jakby meszek biały, takie włoski o długości ok. 2-3mm co to może być?

Hmm trudno orzec i za wyrokować jak się tego nie widzi, opis natomiast pasuje do wielu rzeczy. Nawet baniaka nie opisałeś, tak że nie widomo czy to od roślin gnijących czy też z innego powodu. To może być jakiś "grzybek", krasnorost, śluzowiec, może nawet jakieś galaretowate zwierze w kolonii coś z serii stułbi ^^

Jeśli śluzowiec krewetki powinny dać rade, stułbi to chyba nic nie ruszy poza wodą utleniona, o rybkach się nie wypowiem nie mam rybek.

Jeżeli to to co pokazałem na zdjęciu,to jest to wypławek.

A jak tak to nic nie dezynfekuj,w ogóle się nie martw ryby to zjedzą-najchętniej bocje,kosiarki,otoski,kiryski.

to są robale takie białe nie wiem jak się to nazywa ale miałem coś takiego w akwarium z krewetkami z powodu zaniedbania poprzez wyjazd , jak wróciłem do domu też miałem coś takiego

Tu fotka nieco większa wypławka

Dołączona grafika

W przypadku krewetkarii czy innych rakarii wpuszczenie rybek które podałeś nie wchodzi w grę, baniaczki za małe, zagrożenie dla podopiecznych że ryby wybiorą ganianie za krewetkami niż robalami skrytymi w dnie. To już tak w ramach ciągnięcia tego tematu, na wypławki polecam preparat NO-PLANARIA lub poszukiwanie u veta FLUBENOLU, z czego ten ostatni jest w moim odczuciu jest mniej skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten meszek biały wygląda tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fbd ... 65b12.html

Wiem że na zdjęciu za bardzo nic nie widc ale aparatem nie da się tego uchwycic

A co do akwarium:

52l, 2 filtry 1 kaskadowy drugi wewnętrzny, kamienie i jakieś roślinki

a i dodam że nie wiem czego ale strasznie roślinki mi gniją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...