Skocz do zawartości

Restart, czy tak można robić?


Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zrobić restart i znalazłam na forum taki opis:

 

Restart akwarium można też przeprowadzić w dwa dni, trzeba jednak zaopatrzyć się w małe akwarium ok 15-20L (zależnie od ilości ryb) oraz brzęczyk z kostką napowietrzającą do którego odłowimy ryby.

Małe akwarium zalewamy wodą do połowy i odstawiamy na kilka dni,ważne aby miała takie same parametry ph,kh,gh-reszte uzupełniamy wodą z akwarium.

Grzałkę myjemy i ew płuczemy w nadmanganianie potasu - wkłądamy do zastępczego akwarium

Ryby odławiamy do małego akwarium, rośliny do miski z odstaną wodą.

osprzęt myjemy pod bierzącą wodą i ew to co się da moczymy w nadmanganianie

Żwirek wyciągamy, myjemy , rozkładamy na umytą blachę do pieczenia w wkładamy do piekarnika na 1-2h. wyciągamy do ostudzenia

Kokosy, kożenie itp. wkładamy do garka z osoloną wodą i gotujemy pod przykryciem wyciągamy z wody i zostawiamy do ostudzenia

W tym czasie myjemy akwarium.

Następnego dnia rano ostygnięty już żwirek wsypujemy do akwarium, wkładamy dekoracje i zalewamy wodą, dodajemy uzdatniacz.

Umyty filtr podłączamy do baniaka

Grzałkę wyciągamy z małego akwarium, myjemy i wkładamy do dużego (w ciągu kilku godzin woda powinna mieć odpowiednią temp)

Rośliny płuczemy i moczymy w nadmanganianie, jak w akwarium będzie ok 20 stopni rośliny można już włożyć.

po osiągnięciu optymalnej temperatury wody w akwarium wpyszczamy ryby.

Ważne żeby w pierwszym 1-1.5 miesiąca podmianieniać wode min 2 razy w tyg i kontrolować przy tym parametry wody (no2; no3; nh3 po4),

ponieważ dopóki nie wytworzy się na nowo flora bakteryjna w filtrze, bardzo szybko wzrosną związki azotowe w wodzie, co może doprowadzić nawet do śmierci rybek

 

Taki opis znalazłem parę lat temu na necie, spróbowałem tego i jakoś wszystko przeżyło

 

 

Czy tak można zrobić? Mam akwarium 54l(harem platki i gupika,ampularię). Jako zastępcze miałabym 15l. Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co kombinować. Sprawa jest bardzo prosta.

 

Zlej wodę do mniejszego akwarium, zamontuj tam filtr, przełóż ryby, rośliny.

Reszta wody do wiadra. Nie musisz zachować 100% starej wody, wystarczyłaby nawet połowa, ale im więcej tym lepiej. Jak będziesz dolewać świeżą, to koniecznie odstaną.

 

W tym momencie przeprowadzasz restart. Zmieniasz podłoże czy co tam chcesz zrobić.

Później wlewasz część wody, montujesz filtr, grzałkę itd i możesz przenosić ryby z mniejszego baniaka razem z wodą.

Wszystko można zrobić w 2-3 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...