Skocz do zawartości

Realna wydajność Twojego filtra.


jano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i tu się lekko zdziwiłem, miałem świadomość, że podawane wartości są maksymalne ale nie wiedziałem, że to czysta fikcja. To tak jakby podać, że maksymalna prędkość samochodu to 200 km/h a potem małym druczkiem dopisać, że chodzi tu o teoretyczną prędkość samego silnika w warunkach symulacji komputerowej, natomiast samochód jako całość z kierowcą, pasażerami i bagażem to na początek może "stówką" poleci a potem już będzie tylko gorzej ;)

 

Wskazówka dotycząca wydajności pompy:

Aby zapewnić optymalne i niezawodne funkcjonowanie filtra przypominamy, aby

koniecznie używać tylko oryginalnych złóż filtracyjnych firmy JBL.

Dane na etykiecie modelu i opakowaniu są , jak na wszystkich technicznych

urządzeniach, maksymalnymi danymi BIEGU JAŁOWEGO pompy, bez węży i złóż

filtracyjnych.

CP e700: 700 l/h

CP e900: 900 l/h

CP e1500: 1500 l/h

Dane te ulegają zmianie (zmniejszają się), podczas działania filtra w akwarium, w

zależności od długości węży i rodzaju złóż filtracyjnych. Poprzez zanieczyszczenie

węży i złóż filtracyjnych dochodzi do kolejnej redukcji wydajności.

Przy długości węży 1,50 m oraz używaniu załączonych, oryginalnych złóż filtracyjnych

otrzymujemy, przy nowym lub wyczyszczonym urządzeniu następujące wartości:

CP e700: 350 – 400 l/h

CP e900: 380 – 450 l/h

CP e1500: 800 – 900 l/h

Jeśli dane te pogorszą się o ok. 50 % należy przeprowadzić czyszczenie materiałów

filtracyjnych i węży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z gory przepraszam za brak polskich znakow, jutro poprawie.

 

do zalozyciela temato. wybacz, ale kolumbem nie jestes i ameryki nie odkryles. takie informacje sa znane od dawien dawna i dziwi mnie ze jeszcze nie natknales sie na to na forum. wiekszosc starszych, a nawet spora ilosc mlodszych pisze ze trzeba brac xolna gfanice jakie podaje producennt.

jak poczytasz forum to znajdzieszpewnie podobne tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...