Skocz do zawartości

zakladam 54l, jaka obsada?


kubbik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co hoduje wodę... fascynujące :D ale wracając do tematu, co mógłbym hodować? Chciałbym 7 neon innesa, 1 zbrojnik lamparci, charem gupikow (1+3), charem zmienniaka wielobarwnego (1+3), parka kirysków lamparcich. Czy to już byłoby przerybienie, czy stworzyliby szczesliwa rodzinke? Z góry dziękuje za opinię. Pozdr. :geek:

/ kubbik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy stworzyliby szczesliwa rodzinke?

Nie. ;)

 

Powinieneś zacząć od... poczytania o rybach które chcesz. ;)

Od początku:

- 7x neon Innesa - ok, można nawet 2x tyle, ale to zależy od reszty obsady.

- 1x zbrojnik lamparci... - jakie wymiary ma Twoje akwarium? 60x30x30? Ta ryba dorasta do 40cm... Nawet by się nie obróciła. Odpada. Mniejsze zbrojniki niebieskie też do takiego akwarium się nie nadają. Za to polecam otoski w liczbie 6 sztuk.

- 1+3 gupiki - jeden samiec, trzy samiczki. Ok.

- 1+3 zmienniaki, ale plamiste - wielobarwne są większe i moim zdaniem potrzebują trochę większego akwarium.

- kiryski - po pierwsze kirysków nie hoduje się w parach, to zwierzątka stadne. Po drugie ten gatunek nie nadaje się do takiego zbiornika. Kup 6 pand lub pigmejów, oczywiście jeśli nie zdecydujesz się na otoski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam, tylko mentlik w głowie mam od tego :D , czyli do takiego (60*30*30) zbiornika żaden glonojad się nie nada? Otoski to sumy, w sumie mogą być.

Reasumując:

10 neonkow

4 gupiki (1+3)

6 otoskow lub 6 kiryskow panda

4 zmienniaki plamiste (1+3)

 

To pewnie jeszcze nie ostateczny skład ale ...

Dzięki Atreyu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie gatunek ci się podobają oprócz nich Może zamiast ogólnego jakieś akwarium biotopowe?

 

Właśnie raczej ogólne, bo biotopowe to chyba za głęboka woda na początek, przy ogólnym i odpowiednich rybkach bedzie łatwiej i jak dla mnie dla oka przyjemniej.

 

 

Nie 3+1 tylko 1+3. Pierw podaje się samce później samice. ;)

 

Poprawione 8-)

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem że skład jeszcze nie jest ostateczny... ;)

Zmienniaki plamistye w sklepie mi się nie spodobały i padło na danio pregowane sztuk 4 ale myślę o kolejnych 2, razem z 12 neonkami , 6 kiryskami i 4 gupikami, wyglądają świetnie(chyba nie mają za ciasno, wszystko to małe rybki) czekają jeszcze na 4 red fire ale te dopiero w czwartek będą w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem że skład jeszcze nie jest ostateczny... ;)

Zmienniaki plamistye w sklepie mi się nie spodobały i padło na danio pregowane sztuk 4 ale myślę o kolejnych 2, razem z 12 neonkami , 6 kiryskami i 4 gupikami, wyglądają świetnie(chyba nie mają za ciasno, wszystko to małe rybki) czekają jeszcze na 4 red fire ale te dopiero w czwartek będą w sklepie.

Co z tego, że danio są małe skoro ruchliwe? W tak małym akwarium będą się męczyć, więc to był zły zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...