Skocz do zawartości

Gupiki ile rosną i inne pytanie o glonojady prosze o odp


pawel11621
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam okociła mi sie 3 dni temu samica gupika mam pytanie ile dni trzeba aby gupiki miały 1.5cm po ilu dniach moge je wypuścić z kotnika mam w akwarium molinezje glonojady i gupiki jeżeli ktoś ma link jak dorastają gupiki prosze wkleić a i jeszcze 1 pytanie Kupiłem sobie 2 glonojadki mam akwarium 54l filtr grzałka temp 25*c oto moje pytanie czy w takich warunkach sie rozmnożą i ile mieś lat muszą mieć prosze o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh no to po kolei:

Różnie rosną.Do 1,5cm myślę, że zajmie to około miesiąca z dobrymi warunkami.Ale to tak +/- może być mniej a może, więcej ale coś koło tego.

Wpuszczenie: Zależy jakie duże masz rybki w ogólnym i jak bardzo zarośnięte.

Jak mówiłem różnie gupiki rośną, zależy od warunków hodowli.

"Glonojady" nie mogą być w akwa 54l!!! One potrzebują tak z 200l, postaraj się je oddać komuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 roślinki moczarki chyba wyglądają tak łodyga i liście takie z nitek jak by niewiem jak zrobić by rosły na boki a nie do góry mają z 60 cm dł rybki około 5cm w akwarium a co do glonojadka to nie oddam bo dałem po 7.50zł a tak nawiasem udało mi sie pare razy w tym akwarium dochować sie małych glonojadów tylko niewiem ile maja mieć lat mieś bo miałem je 2 lata temu

A 1 pytanie samica była w ciąży około 35dni okociła sie w nocy i ma tylko 7 małych zjadła czy co miała jedzonko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium a co do glonojadka to nie oddam bo dałem po 7.50zł a tak nawiasem udało mi sie parę razy w tym akwarium dochować sie małych glonojadów tylko niewiem ile maja mieć lat mieś bo miałem je 2 lata temu

Aha... dałeś za nie prawie 8zł to muszą żyć w za małym dla nich zbiorniku. :zamieszany:

Ja się boje pomyśleć co by było gdyby to były jakieś bardziej wartościowe okazy zbrojników po 200zł i więcej...

 

Może nie potrzebują 200l, ale akwarium o długości 80cm to moim zdaniem minimum dla tych ryb.

A to że się dochowałeś potomstwa o niczym nie świadczy. Można tego dokonać w zbiornikach o połowę mniejszych i nie jest to sygnał że ryby mają w nich dobre warunki.

Zresztą zbrojniki w takim akwarium tylko skarłowacieją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha postaram sie kupić akwarium 112l to już będą miały full bo czytałem że 60cm + to min dla nich ale wiem że wy sie lepiej znacie szkoda że akwarium 112l na allegro to koszt 150zł a z pokrywą 200zł kupiłem filtry grzałkę termoregulator pompkę i 200zł poszło

 

Edit:

 

a czy to akwarium 54l dobre bedzie dla kirysków

 

Atreyu: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...