Jump to content

[200]Azja...

rafik
 Share

Recommended Posts

Witam!Chciałbym zaprezetowac swój baniaczek.Wprawdzie do czystego biotopu Azja troszkę mu brakuje...ale myślę że można przyjąc że to Azja ;)

Wymiary-100x40x50wys.

Oświetlenie-30W 865 Philips,30W Opti Plant Diversa,21W 865 Philips

Filtracja-TertaTec 700,Aquaszut Turbo 750

Nawożenie-Makro,potas,żelazo,kulki glina/torf

Rośliny-

Cryptocoryne balansa,wendtii (green,brown)undulata

Nurzaniec

Anubias

Wąkrotka

Mikrozorium oskrzydlone

Ryby-

Brzanka Sumatrzańska x17

Brzanka Pięciopręga x7

Kosiarka x5

Piskorek x7

Barwniaki Czerwonobrzuche 1+1+kilka maluchów(niebawem osobne akwarium)

Zbrojniki Niebieskie x2

Gupiki x3

Czekam na Wasze pytania i zapraszam do komentowania ;)

post-8058-13685162554503_thumb.jpg

post-8058-13685162555235_thumb.jpg

post-8058-13685162555946_thumb.jpg

Dziękuję za pierwsze komentarze,fajnie że się podoba :D Co do relacji brzanki-gupiki to na razie jest spokój,chociaż brzanki sumatrzańskie mam dopiero do kilku dni.Pięciopręgie mam dłużej i też nic się nie działo chociaż akurat te brzanki należą do spokojnych.

Zastanawiam się nad wymianą pięciopręgich na sumatrzańskie tylko nie wiem czy nie będzie wtedy ich za dużo?

• 4 weeks later...

Pięciopręgie sa spokojniejsz eod sumatrzańskich. Wymienic spokojnie możesz. Za duzo nie będzie. No chyba, ze wymienisz 1420 sumatrzańskich zamiast pieciopręgich to ciut za dużo patrząc na reszte obsady. Akwa mi ise podoba. Duzo kryptokoryn. To jest to. Ja też mam Azję ale niestety krypto małe i powoli rosną. Muszę większych poszukać gdzieś ;) Podoba mi się.

• 3 weeks later...

dla mnie brzanki to porażka miałem 6szt teraz już 2 i jedna prawie już zajechana.... może ci się podobają ja już takiego błędu nie zrobię najpierw dojrzałe akwa z roślinami potem ryby jedna po jednej, co do zbiornika to 7.5/10 czyli podoba sie. Ta roślina z lewej na korzeniu bardzo ładna ale blokuje światło na dole, zrobiłbym jej out i jakiś mech bym dał.

dla mnie brzanki to porażka miałem 6szt teraz już 2 i jedna prawie już zajechana.... może ci się podobają ja już takiego błędu nie zrobię najpierw dojrzałe akwa z roślinami potem ryby jedna po jednej, co do zbiornika to 7.5/10 czyli podoba sie. Ta roślina z lewej na korzeniu bardzo ładna ale blokuje światło na dole, zrobiłbym jej out i jakiś mech bym dał.

Dlaczego Ci zdechły?I w czym tu winne są brzanki?Faktycznie mikrozorium przysłania światełko i pewnie niebawem coś pozmieniam.Mech już przerabiałem,może jeszcze kiedyś wróci na korzeń.

Nie no normalnie zdychały w okresie 2lat 4 ryby to dobry wynik, teraz została para i ta bez jaskrawego pyska chyba samica jest mocno molestowana przez drugiego osobnika, bede musiał je gdzieś oddać bedzie chyba lepiej. Chodziło mi o to że brzanki zrobiły na mnie wrażenie ale jak się zaklimatyzowały w akwarium to normalnie ADHD szkoda było mi gurami bo non-stop w strachu pływały.