Skocz do zawartości

Czy wszystko dobrze zrobiłem do rozrdu?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam akwarium 100l a w nim:

1 Duży welon

5 Neonek

2 Gupiki(para)

3 Kiryski(2 samice i samiec)

3 Gurami złote i marmurkowe dojrzałe(2 samice i samiec)

2 Mieczyki(para)

2 Glonojady(para)

4 żałobniczki (2 pary)

1 Bocja

Wczoraj kupiłem akwarium 12l na kotnik a drugie dostałem 5l również na kotnik.W obu akwariach kotnikach ułożyłem mała warstwę drobniutkich oszlifowanych kamyczków i korzeń żeby małe miały się gdzie chować.Akwaria zostały dokładnie umyte(wyparzone wrzątkiem) oraz do każdego posiadam filtr i grzałki z termometrem.Wode napuściłem wczoraj wieczorem dolałem Tetra Aqua Safe z formułą (Healthy water Healthy Fish) do uzdatnienia wody i cała wczorajszą noc mocno filtrowały się.Do akwarium 12 litrowego posadziłem drobne roślinki z głównego akwarium(100l) oraz dałem czarne kamyczki.Dodam że do kotników nie mam oświetlenia:(czy będzie potrzebne?)

Czy wszystko zrobiłem dobrze??

Czy teraz moge ustawić odpowiednia temperature na grzałce dla danych rybek poczekać aż osiagnie dana temperature,wpuścić samice i samca(tylko właśnie:Jakie rybki z tych byście mi polecali zebym spróbował rozmnożyć?Jestem początkującym akwarysta)

Dodam że samica gupika chyba jest w ciąży bo ma zaraz za brzuchem takie cos czarnego ale chyba bede czekał aż urodzi czytałęm ze gdzies ok miesiąca potrzebuje by urodzic młode.

Które z moich rybek moge spróbować rozmnożyc,i jak myslicie czy te warunki są dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od 100l akwarium - masz złą obsadę - zapraszam do działu obsad.

 

Mniejsze akwaria - kotniki, nalałeś wody z kranu? Jeśli tak to musi ona teraz odstać 3 tygodnie bez ryb z włączonym sprzętem. Masz tam roślinki, więc oświetlenie jest niezbędne.

 

Zacznij od rozmnażania żyworódek, które wręcz same się mnożą. Proszę oto wskazówki:

viewtopic.php?f=36&t=28530

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Duży welon - Do oddania

5 Neonek - dokup do 10-12 sztuk

2 Gupiki(para) - dokup z 2 samice trzyma się w haremie

3 Kiryski(2 samice i samiec) - dokup 3 sztuki = trzyma się w stadzie

3 Gurami złote i marmurkowe dojrzałe(2 samice i samiec)

2 Mieczyki(para)

2 Glonojady(para)

4 żałobniczki (2 pary) dokup do 6 min

1 Bocja do oddania za małe akwa i ryba stadna min 6 szt

Akwa masz przerybione a ty Jeszce chcesz rozmnażać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po piewsze mieczyki trzyma się w haremach, podobnie jak gupiki i gurami. Na razie masz taką "zupę rybną". Lepiej zdecyduj się na jeden rodzaj ławicy czyli albo neonki albo żałobniczki. Podobnie tyczy się to meiczyków i/lub gupików. Jak się zaczną rozmnażać to będziesz miał dosyć ;) . Bocja i welon do oddania za małe akwarium a dla welona złe warunki. Kiryski trzyma się w stadzie około 6.

 

Na początek to spróbuj rozmnożyć mieczyki lub gupiki bo jest naprawdę łatwo. Jednak jeśli chcesz rozmnożyć coś porządniejszego np. gurami to proponuje poczytaj o tych rybach w internecie/książkach.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...