Skocz do zawartości

[45 l] ogólne


Ishthar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

napowietrzanie: ?

oświetlenie: świetlówka, nie wiem jakiej mocy (zamontowana w pokrywie)

filtracja: Aquael Fan 1 Plus 320l/h

technika CO2: brak

gatunki i ilość ryb: brak

rośliny: brak

inne sprzęty: grzałka z termostatem firmy Elite

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.: brak

parametry wody: brak

 

Witam, zrobiłam restart swojego akwa, narazie mieszkają w nim rybki, które idą w ręce kolegi, ponieważ wyczytałam na owym forum, że nie nadają się do tak małego zbiorniczka. Tak więc zaczynam od początku. Wczoraj posiedziałam trochę i poczytałam w atlasie ryb akwariowych i znalazłam kilka interesujących ryb, nie jestem tylko pewna czy one będą miały u mnie dobrze jeśli chodzi o pojemność akwa. Jeśli chodzi o wymiary to: długość 60, szerokość 24-29 (gdyż jest to akwarium profilowane), wysokość 30. A te rybki to:

bystrzyk błękitny (w grupie)

drobnoustek obrzeżony (w grupie)

pielęgniczka Ramireza (para)

Prętnik karłowaty (?)

Szczupieńczyk karłowaty (w grupie)

Neon simulans (w grupie)

Bojownik syjamski (harem)

 

Ach i chciałabym jeszcze do tego krewecie i tu też pytanie które ryby mogą być z krewetkami :)

 

Chodzi mi tylko o to żeby ktoś kto bardziej się zna powiedział mi które z tych ryb nadają się do mojego akwarium, nie chcę ich wszystkich wrzucać (żeby nie było :) ). Jeśli powiecie mi które mogę mieć to ja wtedy z Waszą pomocą wybiorę które i ile :)

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego baniaczka bym proponował 1+2 bojownika czyli haremik. Gdyby baniak posiadał gęstą roślinnośći dużo kryjówek krewetki amno lub red cherry by pasowały :). Niektórzy mówią że ich bojownik nie atakuje krewetek a inny że starsznie. Zależy to od charaktetu danego bojownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja na twoim miejscu proponował bym zrobić ramirezarium kupić 4, 5 a może 6 małych ramirezek poczekać troszkę dobrze je podkarmić i wybarwić. po pewnym czasie jak wyklaruje się ci mocna dominująca para resztę rybek odłowić i oddać. najlepiej jak byś kupowała rybki w kilku sklepach zoologicznych żeby mogła wyjść jak największa różnorodność genów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,5 Ramirezów do 45l? Bez przesady...

 

Co do twojej proponowanej obsady:

1+2 Prętnik karłowaty - pokusiłbym się nawet o 3 samice

6 Otosek - wymieniłbym na Kiryski Pigmeje, gdyż otoski są mniej wytrzymałymi rybkami.

6 Neon błękitny (chociaż z nim ciężko) lub 6 Razbora galaxy - ewentualnie Neony Zielone

xx Krewetka red cherry - ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tymi Kiryskami.. one mi się w ogóle nie podobają.. Więc padło na otoski :)

A co do tej części rybek ławicowych, to właśnie wiem, że z neonami błękitnymi ciężko będzie dlatego ewentualnie galaxy, jeszcze dzisiaj wyszukałam ciekawą rybkę ale ta to chyba już w ogóle malo dostępna jest a nazwa jej to microrasbora axelrodi blue :) No i te neony simulans też biorę pod uwagę. Narazie czekam na zwrot z podatku i trzeba będzie iść na zakupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłam w necie coś takiego na temat otoska:

Wielkość (samiec/samica): 4 /4

Zalecana pojemność akwarium: 50 litrów (co prawda mam 45l, ale nie wiem czy to aż taka duża różnica)

Zalecana długość akwarium: 60 cm (moje akwarium ma właśnie 60 cm)

 

Na innej stronie znalazłam że zdarzają się osobniki dorastające nawet do 5,5 cm ale zazwyczaj są mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...