Skocz do zawartości

Jakie rośliny?!


Rekomendowane odpowiedzi

Żeby już nie zaczynać nowego tematu napisze tutaj ;) jak dodajecie nowe roślinki do akwarium to dajecie je z tą masą która jest w doniczkach czy bez niej? Ja da je bez niej i sie zsatanawiam czy to ma moze jakis wpływ na moje rosliny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze sie nie spotkalem z kulkami,ale jak zastosujesz to podaj efekty 8-)

zastosowałem te kulki i po około 10 dniach jedynym zauważalnym efektem było to, że rośliny miały bardziej intensywny kolor, a jeśli chodzi o rozrost to raczej nic...ale pożyjemy zobaczymy może coś jeszcze z tego będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega (lub koleżanka) polecił parę postów wyżej nurzańca jako szybko rosnącego - podpisuję się pod tym, dwie szczepki i pięć nowych listków w ciągu 2 tygodni i nawet nie jest w żwirku, dołączam do tego zwartki i żabienice - mam w swoim akwarium i widzę przyrosty przynajmniej u tych ostatnich, zwartka u mnie jest na pół żywa, ale to przez wlewaną do akwarium chemię i zbuntowanego zbrojnika, ale i tak zajmuje niemal całą szerokość akwarium, a też mam 50 litrów. No i szczepi się jak szalona. Kulki zaopatrują w żelazo, też stosuję i jeżeli nawet jedynym efektem będzie intensywniejsza zieleń, to będę :lol:

Jako nawóz stosuję dodatkowo Planta Gainer Classic (u mnie ok. 10 zł, dosyć wydajny i może to dzięki niemu roślinki bujne są). Dodatkowo może paprotki jakieś - u siebie mam ceratopteris, chociaż ona ma dosyć delikatne liście i łatwo się łamią, ale u mnie szybko rośnie. Nie wiem, jakie wymagania ma mikrozorium, ale ostatnio dosyć często słyszę tę nazwę i mnie kusi, bo ładna jest, ale podano, że rośnie wolno.

 

No i chyba standard - czyli moczarka. Co do kabomby, kłóciłabym się z jej szybkim wzrostem, chyba że masz miękką wodę, bo ja mam twardą i mi zmarniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...