Skocz do zawartości

Różne Glony.


magd0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przez około 2 miesiące walczę z glonami. Na początku były to nitki na roślinach, potem przy podmianie wody zobaczyłam zielony nalot na szybach - zielenice. Czyszcząc filtr zauważyłam że jest pokryty żółto - brązywym nalotem - okrzemki. Nie wiem jaki mam poziom azotanów itd. gdyż nie mogę nigdzie dostać testów.

Trochę o akwarium:

Woda podmieniana co tydzień ok. 30%- 40%

Nawożenie CO2

Karmię tylko pokarmem płatkowanym roślinnym i innym które zawiera w składzie mięso rybie, wyciąg z alg, krewetki, gluten suszone ziemniaki ...

Świece jakieś 10h, był okres świecenia 5h ale nie pomagało nic.

Dodam jeszcze, że na boczną ścianę mogą padać rankiem promienie słoneczne (przez około 4h).

 

 

Moje pytanie brzmi co zrobić aby tego nie mieć? Czy dobrze było by kupić jakiś preparat przeciw glonom, np. z Tropicala?

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli na szybach pojawia sie zielony glon to wydaje mi sie ze spowodowane to jest nadmiernym dostepem swiatla dziennego lub oswietlenia akwarium.Gdy glon jest brazowy oznacza to ze swiatla jest zbyt malo.Nawozenie co2 wspomaga nie tylko wzrost roslin ale takze glonow gdy takie wystepuja.Mozesz uzyc jakiegos preparatu ale to farbuje wode a glony i tak pozniej trzeba oczyscic a to oznacza wymiane wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...