Skocz do zawartości

Pyszczaki Soulosa


Roman akwa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

-czy te pyszcaki zyły by w wodziez kranu bo nie mam zbytnio kasy na preparaty

Zależy od parametrów twojej kranówki.

Jak chodzi o dostosowanie wody do parametrów takich jakie potrzebują te ryby - to żadne preparaty Ci nie potrzebne. Troszkę wiedzy, odpowiedni wystrój akwarium i problemu nie będzie.

-czy te pyszczaki mogą zyc ze zbrojnikem lamparcim

 

Nie. Po pierwsze akwarium za małe na zbrojnika lamparciego. Jak zapewne wiesz rośnie większy niż bok Twojego akwarium... Równie dobrze można by tam hodować karpie na święta. :)

Po drugie - poczytaj o wymaganiach zbrojników i pysków. To dwa przeciwne bieguny. Nie stworzysz w akwarium warunków takich które będą odpowiadały jednocześnie obu gatunkom.

Sam rozumiesz - zbrojniki odpadają.

 

Na pozostałe pytania niech wypowiedzą się osoby które hodowały te rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. lejesz do akwa zwykłą kranówe, ale musisz odczekać kilka tygodni z wpuszczeniem rybek (poczytaj o cyklu azotowym). Nie powinno lać się chemii do akwarium

2. pewnie mogą, ale czy powinny? nie wiem

3. są specjalne granulaty dla ryb z biotopu malawi (ale nie wszystkie chcą to jeść), można też karmić zwykłym pokarmem płatkowym i spiruliną.

4. harem: 1 samiec + 4-5 samic

5. pewnie koło 25-26stopni (jeśli się mylę proszę mnie poprawić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te pyszcaki zyły by w wodziez kranu bo nie mam zbytnio kasy na preparaty

Przeżyją , lecz musi dojrzeć akwarium

 

czy te pyszczaki mogą zyc ze zbrojnikem lamparcim

Nie. Zbrojnik ma inne wymagania

 

czym karmic te ryby

No chociaż to to mogłeś sobie już w :google: sprawdzić

Ale ok:

Możesz podawać wszelkie pokarmy na bazie roślin , zarówno granulowane jak i płatkowane (przy granulkach musisz pamiętać o ich wcześniejszym namoczeniu gdyż pęcznieją) .

Z tych popularnych to będzie:

Tropical Malawi

Tropical BioVit

Spirulina Tropical zwykła lub 36%

Tetra Phyll

Tetra Pro Vegetable

Sera Flora

Sera Granu Green

Argo Vegetal

 

Z mrożonek podawaj Artemię , cyklopa , wodzienia , ale właśnie raz , może 2 razy w tygodniu.

 

ile sztuk jesli mam 112l

może 5 ??

Naprawdę to wszystko jest w :google:

 

jaka temperatura

24 – 27 °C

 

EDIT:

lejesz do akwa zwykłą kranówe, ale musisz odczekać kilka tygodni z wpuszczeniem rybek (poczytaj o cyklu azotowym). Nie powinno lać się chemii do akwarium

To nie jest tak. Co z tego że poczeka? Jak nie będzie znała parametrów wody ?? Trzeba testy wtedy zrobić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. lejesz do akwa zwykłą kranówe, ale musisz odczekać kilka tygodni z wpuszczeniem rybek (poczytaj o cyklu azotowym). Nie powinno lać się chemii do akwarium

2. pewnie mogą, ale czy powinny? nie wiem

3. są specjalne granulaty dla ryb z biotopu malawi (ale nie wszystkie chcą to jeść), można też karmić zwykłym pokarmem płatkowym i spiruliną.

4. harem: 1 samiec + 4-5 samic

5. pewnie koło 25-26stopni (jeśli się mylę proszę mnie poprawić)

Sorki,ale jeżeli nie znasz się na danym gatunku to się nie wypowiadaj.

To forum ma służyć nabywaniu wiedzy,wymianie doświadczeń,a Ty ani jednego ani drugiego w tym temacie nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie mam welonki i gupiki wiem nie zbyt to połączenie ale no co:))i to wszystko mi żyje w kranuwie wiec pyszczaki mi chyba też przerzyja co nie

To że gupiki i welonki ci żyją to nieważne...Poczytaj o biotopie malawi, kup testy wody i wtedy zobaczysz czy jest ok czy nie...

PS: Welonki lubią chłodniejszą wodę, ale przynajmniej przyznajesz ze niezbyt to połącznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie mam welonki i gupiki wiem nie zbyt to połączenie ale no co:))i to wszystko mi żyje w kranuwie wiec pyszczaki mi chyba też przerzyja co nie

No nie. Sprawdź w jakich warunkach żyją pyszczaki, a w jakich gupiki i welonki.

Te drugie poradzą sobie nawet w dużych kałużach, te pierwsze niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki,ale jeżeli nie znasz się na danym gatunku to się nie wypowiadaj.

To forum ma służyć nabywaniu wiedzy,wymianie doświadczeń,a Ty ani jednego ani drugiego w tym temacie nie masz.

Dobrze, że Ty masz..

Na 5 pytań nie znałam odpowiedzi, aż na jedno.. i tochę zawęziłam granice temperatury..

więc powiedz mi proszę na jakiej podstawie kwestoinujesz moja wiedzę i ewentualne doświadczenie??

 

Atreyu: Mam nadzieję że to ostatni OT w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pyszczaki będą żyły w wodzie z kranu , potrzebne testy żeby zbadać parametry wody ,testy na , NO3-firma Tetra, GH-KH firma-Zoolek NO2- firma -Sera , testy tych firm polecam ,mają najmniejsze przekłamania ,jeśli chodzi o odczyty, Nie potrzebujesz żadnych preparatów ,do ustabilizowania PH kup najlepiej zwykłe wapienie . Jeżeli nie masz gdzie zakupić wapieni, kup na alledrogo grys koralowy ,wypełnij koszyki w filtrze , możesz też wrzucić do baniaka na dno ,ale lepsze efekty daje umieszczenie ich w filtrze.

Zbrojnik odpada.Pokarmy to przede wszystkim dobrej jakości spirulina i pokarmy roślinne dla pyszczaków ,możesz zakupić D-allio plus i podawać raz na tydzień jedno karmienie ,pokarm na bazie czosnku dobrze oczyszcza układ pokarmowy, raz na tydzień głodówka (nie podajemy jedzenia)

Od czasu do czasu pokarm mrożony(raz lub dwa karmienia w tygodniu).Rybki harem 1+4-5 szt . Musisz poczytać o rybach warunkach chodowli , cyklu azotowym ,pokarmach .Pyszczaki to brudasy ,więc potrzebna dobra filtracja .Potrzebne filtr do filtracji mechanicznej i biologicznej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...