Skocz do zawartości

[Bojownik} Ile czasu dojrzewa ikra u samicy w brzuchu.... ?


Rekomendowane odpowiedzi

Bojownik trze się parami nawet w małych zbiorniczkach, o pojemności nie przekraczającej trzech litrów. W czasie tarła nie należy zbiorniczka napowietrzać. Przy powierzchni wody należy umieścić kilka kęp roślin, stanowiących dla samicy schronienie przed zbyt agresywnym samcem. Samiec buduje na powierzchni wody gniazdo z piany. W czasie tarła zarówno samiec, jak i samica przenoszą opadające na dno jaja do gniazda z piany. Po zakończeniu tarła samiec odpędza samicę: można ją wówczas usunąć z akwarium. Po zakończonym tarle, w przypadku gdy samica nie może zjeść z pola widzenia samca, osobnik męski zachowuje w sposób skrajnie brutalny, w stosunku do swojej partnerki. Do rozwoju ikry niezbędna jest przegotowana woda wodociągowa o pH 7,0 i twardości 10ºdGH i do 2ºdCH. W wodzie o temperaturze 26-28ºC larwy wylegają się po 30 godzinach. Kiedy tylko zaczną pływać z akwarium usuwa się także samca, a poziom wody obniża się o 5 cm. Pierwszym pokarmem są larwy solowca, później siekane rureczniki. Intensywnym metabolizm bojownika syjamskiego wymaga regularnej wymiany wody. Młode rosną bardzo szybko. Ten krótki opis jak to wszystko mniej więcej wygląda znajdziesz na stronie głownej jak wpiszesz w wyszukiwarke bojownik a następnie wybierzesz bojownik wspaniały :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Do rozwoju ikry niezbędna jest przegotowana woda wodociągowa o pH 7,0 i twardości 10ºdGH i do 2ºdCH. W wodzie o temperaturze 26-28ºC larwy wylegają się po 30 godzinach........"

 

No przepraszam.....przegotowana woda? EEEEEEE....coś nie tak. Czyli w akwarium trzeba wymienić wodę na przegotowaną? Już to widzę jak w naturze bojki gotują w małych czajniczkach wodę żeby się rozmnożyć.... Bzdury jakieś. Ja jakoś rozmnożyłem bojki w swoim ogólnym akwarium. Jak się wkleja jakiś tekst trzeba najpierw sprawdzić co się wkleja bo jakieś głupoty potem wychodzą.

 

Po jakiś 2 dniach z piany wypływają małe bojki-tak było u mnie.

Niech ktoś wreszcie zweryfikuje informacje w encyklopedii ryb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...