Skocz do zawartości

[112l] Ogólne słodkowodne


esteerzet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium: 112 litrów - 80x35x40 cm

Filtr: Aquaszut Turbo 750N (filtracja przez włókninę, ale niebawem filtracja na dwa kubki, ten drugi z ceramiką)

Grzałka: Aquael Comfort Zone 100W

Światło: Świetlówka 2x18W

 

Akwarium zalałem częściowo 3 dni temu, posadziłem kilka roślin, znów dolałem wody, znów posadziłem kilka roślin. Reszta wody dolana będzie nazajutrz, kiedy to wsadzę wreszcie korzenie, które już się wymoczyły dość trochę i toną.

 

Z roślinek mam na pewno Żabienicę, microzorium, gałęzatki, moczarki, ludwigie i cabombę. Niestety nie znam nazw tych trawiastpodobnych i paprotkowych.

 

Obsada:

 

Neon inessa x16

Prętnik karłowaty 1+2

Prętnik pomarańczowy 1+2

Anentome Helena x2

 

Wszelkie uwagi lub sugestie mile widziane :)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń będzie tak jak napisałem, niech się domoczy tylko :). Z tyłu będzie tło w postaci brystolu granatowego no i myślę o tych roślinkach na tył tak po środku. Tylko niestety na roślinkach to się znam z tego wszystkiego najmniej... Ale poszukam czegoś trawiastego pokroju tego co mam przy filtrze ;). No i mam nadzieję, że będzie mniej pusto jak zarośnie, kiedy w pełni "umebluję" akwarium to dodam zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za te linki! Ciekawy motyw z pogniecionym brystolem, nawet nie przypuszczałem, że tak może to efektownie wyglądać :). Za tło to na razie robi... no nic nie mam tła, to z tyłu to tapeta mojego pokoju :D. Jutro instaluję korzenie i wybieram poszukać nurzańców albo ponikła. Chciałbym jeszcze nadwódkę, ale nigdzie w Tychach jej nie widziałem :(.

 

P.S. 5 otosków wejdzie bez zbędnego przerybienia przy mojej obsadzie do akwa? :)

 

 

EDIT:

 

Akwarium umeblowane, tło naklejone, doszły ludwigie i jakieś trawki :D. Niestety... przy tym czarnym tle "pokazały" się smugi, których wcześniej nie było widać :( nie mam pojęcia co z tym zrobić, z resztą zobaczcie sami...

post-8302-13685162568029_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonki wpuszczone w liczbie 10 :D! Póki co pływają z tyłu przy dnie z kąta w kąt, ale zgasiłem im światło i niech się przyzwyczajają do nowego hacjendy ;). Przez weekend poobserwuję i jak nie będzie się nic działo to kolejni do grupy dołączą. Niestety coś mi anubiasa zaatakowało, ma brunatne coś na liściach i nie wiem, czy z powrotem nadaje się do akwarium, a szkoda, bo pierwszoplanowa roślina :(. Jak na razie cała reszta mi rośnie, a nie zacząłem jeszcze żadnego nawozu podawać. Razem z kolejną grupą neonek dokupię jeszcze teń korzeń o którym kolega napisał, bo mam nieobsadzony jeden bok akwarium i myślę, że taka druga kryjóweczka dla ryb się przyda. Tylko żebym ja jeszcze ten mech jawajski dorwał! W przyszłym tygodniu pokażę jaki to efekt dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwirek nie jest biały, jest miodowo-szary, chciałem o większej granulacji, żeby kiryski się nie porysowały z otoskami, niestety czarny był tylko w małej granulacji z dość ostrymi krawędziami. Lampa aparatu i światło rozjaśniają to na zdjęciach, co wiem, ale naprawdę śnieżnobiało nie mam w akwarium, z resztą neony już gonią i jedzą normalnie, tak więc aklimatyzacja pierwszej grupy przebiegła chyba pomyślnie .

 

EDIT:

 

No powiedzmy, że akwarium się rozkręca, na lewą pustą względnie stronę mam już korzeń z dwa razy ponad większy niż ten, który leży już w baniaku, ale z tydzień zejdzie zanim się wymoczy. Doszły kolejne neonki i dwa haremy prętników - karłowate i pomarańczowe, a także dwie helenki na ślimaki, które się wzięły... nie wiadomo skąd ;).

post-8302-13685162873376_thumb.jpg

post-8302-13685162873718_thumb.jpg

post-8302-13685162874138_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę ze dwa zdjęcia, których nie dało się w poście wyżej - dość ładnego samca prętnika karłowatego mi wyłowiono, a obok tam w tle samiczka pomarańczowego/czerwonego jak kto woli ;)

 

Znalazłem w Tychach sklep, który ma regularnie na stanie samiczki Ramirezek i w końcu mógłbym dorzucić parkę, ale... przymierzam się do redcherry i no czuję, że ta parka sobie po prostu urozmaici dietkę :( . Jakie macie doświadczenia z trzymania krewetek i pielęgniczek w jednym akwa?

post-8302-13685162883459_thumb.jpg

post-8302-13685162883837_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze; z ramirezkami będzie już przerybienie.

Po drugie; microsium sadzi się na korzeniu bo Ci padnie.

Po trzecie to coś na anubiasie pokazuje się gdy jest za mało potasu w wodzie, bo rośliny Co2 i potasu nie pobierają przez korzeń i tego często im brakuje. Wystarczy, że kupisz potas w płynie/proszku i będziesz podawał. Zacznij od małej dawki i stopniowo zwiększaj, za jakiś miesiąc nie będzie śladu.

Po czwarte; to nawet ładne akwarium się zapowiada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...