Jump to content

[112l] Ogólne słodkowodne


esteerzet
 Share

Recommended Posts

Akwarium: 112 litrów - 80x35x40 cm

Filtr: Aquaszut Turbo 750N (filtracja przez włókninę, ale niebawem filtracja na dwa kubki, ten drugi z ceramiką)

Grzałka: Aquael Comfort Zone 100W

Światło: Świetlówka 2x18W

 

Akwarium zalałem częściowo 3 dni temu, posadziłem kilka roślin, znów dolałem wody, znów posadziłem kilka roślin. Reszta wody dolana będzie nazajutrz, kiedy to wsadzę wreszcie korzenie, które już się wymoczyły dość trochę i toną.

 

Z roślinek mam na pewno Żabienicę, microzorium, gałęzatki, moczarki, ludwigie i cabombę. Niestety nie znam nazw tych trawiastpodobnych i paprotkowych.

 

Obsada:

 

Neon inessa x16

Prętnik karłowaty 1+2

Prętnik pomarańczowy 1+2

Anentome Helena x2

 

Wszelkie uwagi lub sugestie mile widziane :)

 

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Korzeń będzie tak jak napisałem, niech się domoczy tylko :). Z tyłu będzie tło w postaci brystolu granatowego no i myślę o tych roślinkach na tył tak po środku. Tylko niestety na roślinkach to się znam z tego wszystkiego najmniej... Ale poszukam czegoś trawiastego pokroju tego co mam przy filtrze ;). No i mam nadzieję, że będzie mniej pusto jak zarośnie, kiedy w pełni "umebluję" akwarium to dodam zdjęcie.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie za te linki! Ciekawy motyw z pogniecionym brystolem, nawet nie przypuszczałem, że tak może to efektownie wyglądać :). Za tło to na razie robi... no nic nie mam tła, to z tyłu to tapeta mojego pokoju :D. Jutro instaluję korzenie i wybieram poszukać nurzańców albo ponikła. Chciałbym jeszcze nadwódkę, ale nigdzie w Tychach jej nie widziałem :(.

 

P.S. 5 otosków wejdzie bez zbędnego przerybienia przy mojej obsadzie do akwa? :)

 

 

EDIT:

 

Akwarium umeblowane, tło naklejone, doszły ludwigie i jakieś trawki :D. Niestety... przy tym czarnym tle "pokazały" się smugi, których wcześniej nie było widać :( nie mam pojęcia co z tym zrobić, z resztą zobaczcie sami...

post-8302-13685162568029_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Neonki wpuszczone w liczbie 10 :D! Póki co pływają z tyłu przy dnie z kąta w kąt, ale zgasiłem im światło i niech się przyzwyczajają do nowego hacjendy ;). Przez weekend poobserwuję i jak nie będzie się nic działo to kolejni do grupy dołączą. Niestety coś mi anubiasa zaatakowało, ma brunatne coś na liściach i nie wiem, czy z powrotem nadaje się do akwarium, a szkoda, bo pierwszoplanowa roślina :(. Jak na razie cała reszta mi rośnie, a nie zacząłem jeszcze żadnego nawozu podawać. Razem z kolejną grupą neonek dokupię jeszcze teń korzeń o którym kolega napisał, bo mam nieobsadzony jeden bok akwarium i myślę, że taka druga kryjóweczka dla ryb się przyda. Tylko żebym ja jeszcze ten mech jawajski dorwał! W przyszłym tygodniu pokażę jaki to efekt dało.

Link to comment
Share on other sites

Żwirek nie jest biały, jest miodowo-szary, chciałem o większej granulacji, żeby kiryski się nie porysowały z otoskami, niestety czarny był tylko w małej granulacji z dość ostrymi krawędziami. Lampa aparatu i światło rozjaśniają to na zdjęciach, co wiem, ale naprawdę śnieżnobiało nie mam w akwarium, z resztą neony już gonią i jedzą normalnie, tak więc aklimatyzacja pierwszej grupy przebiegła chyba pomyślnie .

 

EDIT:

 

No powiedzmy, że akwarium się rozkręca, na lewą pustą względnie stronę mam już korzeń z dwa razy ponad większy niż ten, który leży już w baniaku, ale z tydzień zejdzie zanim się wymoczy. Doszły kolejne neonki i dwa haremy prętników - karłowate i pomarańczowe, a także dwie helenki na ślimaki, które się wzięły... nie wiadomo skąd ;).

post-8302-13685162873376_thumb.jpg

post-8302-13685162873718_thumb.jpg

post-8302-13685162874138_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dorzucę ze dwa zdjęcia, których nie dało się w poście wyżej - dość ładnego samca prętnika karłowatego mi wyłowiono, a obok tam w tle samiczka pomarańczowego/czerwonego jak kto woli ;)

 

Znalazłem w Tychach sklep, który ma regularnie na stanie samiczki Ramirezek i w końcu mógłbym dorzucić parkę, ale... przymierzam się do redcherry i no czuję, że ta parka sobie po prostu urozmaici dietkę :( . Jakie macie doświadczenia z trzymania krewetek i pielęgniczek w jednym akwa?

post-8302-13685162883459_thumb.jpg

post-8302-13685162883837_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze; z ramirezkami będzie już przerybienie.

Po drugie; microsium sadzi się na korzeniu bo Ci padnie.

Po trzecie to coś na anubiasie pokazuje się gdy jest za mało potasu w wodzie, bo rośliny Co2 i potasu nie pobierają przez korzeń i tego często im brakuje. Wystarczy, że kupisz potas w płynie/proszku i będziesz podawał. Zacznij od małej dawki i stopniowo zwiększaj, za jakiś miesiąc nie będzie śladu.

Po czwarte; to nawet ładne akwarium się zapowiada ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...