Skocz do zawartości

Pompka do napowietrzania do 63l? Prócz filtra


Iv3nOmI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie mam akwa 63l, filtr aquael fan 1 plus, zakupiłem do niego deszczownię (czekam na paczkę- ustawię ją pod taflą wody, skierowaną ku górze, jak macie jakieś wskazówki to słucham), mam też pompkę napowietrzającą (osobno) niemniej włączając pompkę robi się straszny chaos no i hałas też jest dość uciążliwy, wszystko w środku wiruje, neony jakby walczyły z prądem, wyglądają na zestresowane, dlatego też praktycznie staram się jej nie włączać wcale- kupiłem na samym początku, ponieważ w zoologiczny podobał mi się efekt bąbli z dnia, niemniej ważniejsze jest dla mnie dobro ryb niż coś co ładnie wygląda, a szkodzi. Jest ona w ogóle potrzebna? Mam sporo roślin, ryby nie pływają blisko powierzchni więc wszystko chyba jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież filtr napowietrza zbiornik, więc pompka jest zbędna :zamieszany: Nie wiem czy deszczownica to dobry pomysł, bo w moim 54l miałam ją przez pewien czas, ale zmieniłam na normalną końcówkę, bo ryby zmagały się z prądem wody, ale może to być kwestia filtru (mój ma 500l/h) :geek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy filtr tetratec ex600 byłby ok? Strasznie podobają mi się kubełki, no i nie zajmują miejsca w akwarium, jest to dość drogi filtr niemniej strasznie chwalony, co sądzicie? Założę deszczownie więc nie powinno być wirów, teraz jadę na aquael fan1 plus z deszczownią i woda jest ok, ale mogła by być bardziej krystaliczna :) Chyba, że macie jeszcze jakieś pomysły? Zależy mi na cichej pracy, ponieważ akwarium mam koło łóżka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy filtr tetratec ex600 byłby ok? Strasznie podobają mi się kubełki, no i nie zajmują miejsca w akwarium, jest to dość drogi filtr niemniej strasznie chwalony, co sądzicie?

Od 4-ch lat mam w ciągłej eksploatacji ex700, jestem zadowolony z tego filtra, nie miałem jeszcze żadnych problemów z nim aczkolwiek spotkałem się z opiniami że po 3-ch latach użytkowania zaczynają puszczać zawory czy też domagają się wymiany cieknące uszczelki. Na szczęście mnie nic takiego jeszcze nie spotkało. Filtr jest bardzo cichy, przez 2 lata działał w sypialni i nic było go słychać. Nie wiem czy ex600 nie będzie za mocny na baniaczek 60 litrów, aczkolwiek to zawsze lepiej mieć jakiś zapas mocy, nawet filtracyjnej. Tak samo jak ex700 mogę polecić starego atmana cf 600, tez niestrudzenie i bezawaryjnie przelewa wodę kolejny rok z rzędu. Nie polecę natomiast JBL Cristal Profi 900, dostałem 3 pod rząd nowe z wymiany gwarancyjnej i za każdym razem problem był z głowicą, głośna, zapowietrzająca się, bez możliwości skutecznego odpowietrzenia. Za 4-ym razem dostałem 1500 i tu już nie było takiego efektu, nie mniej jednak oddałem go siostrze do baniaka z żółwiami czerwonolicymi i u niej jakoś sobie przy tych brudasach daje rade.

 

Chyba, że macie jeszcze jakieś pomysły? Zależy mi na cichej pracy, ponieważ akwarium mam koło łóżka :)

Jak napisał mój przedmówca FZN-2 lub 3, bardzo zgrabny i cichy filtr, dający całkiem fajne możliwości gdy z media filtracyjne ma w koszykach. Chyba że masz dekielek i nie chcesz go ciąć to kaskada odpada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że macie jeszcze jakieś pomysły? Zależy mi na cichej pracy, ponieważ akwarium mam koło łóżka :)

Jak napisał mój przedmówca FZN-2 lub 3, bardzo zgrabny i cichy filtr, dający całkiem fajne możliwości gdy z media filtracyjne ma w koszykach. Chyba że masz dekielek i nie chcesz go ciąć to kaskada odpada.
Lepiej FZN2 - jest dużo cichszy, przepływ i tak trzeba będzie mocno skręcić, a różnicy wydajnościowej między FZN2, a 3 w tym zbiorniku się nie zauważy. ;)

Tu by nawet FZN1 dał radę, ale lepiej dopłacić do 2 - do 3 już nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...