Skocz do zawartości

112l dobra obsada?


boondock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem świeży na forum, jakieś 3 tygodnie temu kupiłem akwarium 80X35X40 112L profilowane z filtrem o wydajności 600l/h, grzałka 100W, oświetleniem 2x 18W. Roślinki i wnętrze na załączonym zdjęciu. Moja obsada:

-parka bojownik syjamski

-19x neon zielony

-4x gupik endlera(samce)

-3x kirysek lamparci

-2x kirysek panda

-1x kirysek albinos

-1x glonojad złoty weloniasty

-2x ślimak ampularia gold

 

 

Co sądzicie o takiej obsadzie, co jeszcze ewentualnie mógłbym dokupić. Pozdrawiam i czekam na opinie.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zmniejszone. pod roślinką wsadzona kulka z nawozem, nie mam pojęcia jak się zwie nawóz, ale chłopaki z zoologicznego mówili, żebym po jednej kulce wsadził pod każdą roślinkę i ma być, kulki wymienia się co 3 miesiące. Proponujesz wymianę świetlówek? P.S. przed chwilą dokupiłem samice bojownika, bo cały czas się goniły, teraz jest 1+2 i zrobiło się spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada w porządku, trochę tego dużo ale w miare dobrze. Kirysy proponowałbym następnym razem w jednym gatunku. ta roślinka wysoka i szczupła po prawej stronie to prawdziwa ? wszystkie mają taki dziwny sztuczny kolor :P może to przez aparat.

zagęść jedno z miejsc w akarium, niektóre rybki podczas składania ikry, albo snu lubią być schowane :)

Mam identyczną wielkość i to samo tło w zbiorniku. Jak zrobie zdjęcie to porównamy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie roślinki są prawdziwe:P a z obsady odpadł kirysek albinos, gdyż został zaatakowany przez bojownika, który jest dosyć agresywny, już podczas transportu rybek w jednym worku zabił jednego neonka zielonego, stąd w obsadzie 19, a nie 20...kiryskowi odgryzł oko, poczekał aż padnie i go zjadł...nie wiem, mam nadzieje, że do jutra nic nie zmieni się w składzie.Może chodzi o wielkość rybek, bo neonki mają po 1,5 cm, kirysek albinos miał jakieś 2 cm, z tego co czytałem to bojownik mógł go wziąć za żywą karmę.A co do ilości rybek, to neonki zielone nie rosną zbyt duże, więc myślę, że się pomieszczą.Schronienia mają dużo, między innymi ta "czerwona roślina" w niej sobie siedzą, a te wszystkie rośliny urosną, więc szkoda robić dżungle, bo nie będzie rybek widać:P P.S. zrobiłem zdjęcie lepszym aparatem niż w komórce, oto i ono, widać na nim, że mimo liczebności rybek, wydaje się całkiem puste:P

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie roślinki są prawdziwe:P a z obsady odpadł kirysek albinos, gdyż został zaatakowany przez bojownika, który jest dosyć agresywny, już podczas transportu rybek w jednym worku zabił jednego neonka zielonego, stąd w obsadzie 19, a nie 20...kiryskowi odgryzł oko, poczekał aż padnie i go zjadł...nie wiem, mam nadzieje, że do jutra nic nie zmieni się w składzie.Może chodzi o wielkość rybek, bo neonki mają po 1,5 cm, kirysek albinos miał jakieś 2 cm, z tego co czytałem to bojownik mógł go wziąć za żywą karmę.A co do ilości rybek, to neonki zielone nie rosną zbyt duże, więc myślę, że się pomieszczą.Schronienia mają dużo, między innymi ta "czerwona roślina" w niej sobie siedzą, a te wszystkie rośliny urosną, więc szkoda robić dżungle, bo nie będzie rybek widać:P P.S. zrobiłem zdjęcie lepszym aparatem niż w komórce, oto i ono, widać na nim, że mimo liczebności rybek, wydaje się całkiem puste:P

Dołączona grafika

Noo teraz lepiej już widać wszystko :) Dosadź jeszcze trochę roślinek i będzie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-parka bojownik syjamski

-19x neon zielony

-4x gupik endlera(samce)

-3x kirysek lamparci

-2x kirysek panda

-1x kirysek albinos

-1x glonojad złoty weloniasty

-2x ślimak ampularia gold

Bojowniki żyją w haremach więc dokup chociaż jedną samiczkę, a jeszcze lepiej 2

Neony ok

Gupiki ok

Kiryski - zdecyduj się na jeden gatunek i trzymaj go w liczbie 6szt minimum

Glonojad jeśli to zbrojnik niebieski (odmiana albinos) ok

Ślimaki ok

Roślinka czerwona ("lisi ogon") przy tym świetle straci kolor i raczej padnie, reszta powinna Ci rosnąć co do aranżu, jak na początek nie jest źle ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli bym dokupił 3 kiryski lamparcie i 4 kiryski pandy?? były by 2 ekipy sprzątające po 6 sztuk:P, bo nie chce żadnych oddawać, w końcu dzisiaj je zakupiłem:P a co do glonojada to jest zbrojnik albinos weloniasty, i niby osiąga 15 cm max.Co do oświetlenia, zmienić? na jakie? gdzie to kupić,żeby pasowało do pokrywy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli bym dokupił 3 kiryski lamparcie i 4 kiryski pandy?? były by 2 ekipy sprzątające po 6 sztuk:P, bo nie chce żadnych oddawać, w końcu dzisiaj je zakupiłem:P a co do glonojada to jest zbrojnik albinos weloniasty, i niby osiąga 15 cm max.Co do oświetlenia, zmienić? na jakie? gdzie to kupić,żeby pasowało do pokrywy itp.

Kup sobie to http://allegro.pl/modul-ecolight-plant- ... 66364.html Będzie ok dla Twojego akwarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli bym dokupił 3 kiryski lamparcie i 4 kiryski pandy?? były by 2 ekipy sprzątające po 6 sztuk:P, bo nie chce żadnych oddawać, w końcu dzisiaj je zakupiłem:P a co do glonojada to jest zbrojnik albinos weloniasty, i niby osiąga 15 cm max.Co do oświetlenia, zmienić? na jakie? gdzie to kupić,żeby pasowało do pokrywy itp.

Niestety na dwa stada tych rybek masz za małe akwarium, jeśli dziś kupiłeś to bez problemu sprzedawca Ci je wymieni. Możesz dokupić oświetlenie, które się dopina do już istniejącego (popatrz na alle...) ale jak dodasz światła, to bez nawozów i co2 się nie obędzie w innym wypadku glony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...