Skocz do zawartości

krewetki red cherry


Sagra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałabym dowiedzieć się czy krewetki RC łatwo się rozmnażają, czym je karmić, co wymagają, czy można je trzymać z moją obsadą, i Wasze opinie o nich. Planuję założyć krewetkarium.

 

30l. akwarium

filtr brzęczyk

termostad

dużo roślin

ok.15 gupików

2 molinezje

2 kiryski

2 glonojady (wiem, że mam za małe akwarium, jeśli komuś się nie podoba to niech mi kupi większe, bo nie mam kasy na inne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć krewetki musisz zredukować istniejącą obsadę.

 

ok.15 gupików - jakie są te gupiki, dorosłe? narybek?

2 molinezje - stanowczo za małe akwa - do oddania

2 kiryski - jakie kiryski? po za tym kiryski są stadne min.5

2 glonojady (wiem, że mam za małe akwarium, jeśli komuś się nie podoba to niech mi kupi większe, bo nie mam kasy na inne) - spróbuj oddać je do zoologa :)

 

Krewetki RC rozmnażają się bardzo szybko 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie bądź opryskliwy, żeby ktoś Ci kupił większe akwa bo Cię nie stać... powinienes oddać te wszystki ryby (zostawić tylko kilka gupików). jak wsadzisz tam krewetki to będziesz miał zupę rybną a nie akwarium...

krewetki mnożą się błyskawicznie, więc przy tej obsanie nie powinieneś już ich dokładać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gupiki dorosłe

molinezje mam tylko na przetrzymanie więc ich nie będzie

glonojadów na pewno nie oddam

a kiryski spiżowe

 

chciałabym więcej porad na ich temat

 

nie chodziło mi aby ktoś mi kupił większe akwarium, ale chciałam zaznaczyć, że wiem że mam za małe i aby nikt mi o tym nie przypominał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie bądź opryskliwy, żeby ktoś Ci kupił większe akwa bo Cię nie stać... powinienes oddać te wszystki ryby (zostawić tylko kilka gupików). jak wsadzisz tam krewetki to będziesz miał zupę rybną a nie akwarium...

krewetki mnożą się błyskawicznie, więc przy tej obsanie nie powinieneś już ich dokładać...

To dziewczyna :)

Skoro masz za małe akwarium to po co dodawałaś rybki, które się tam nie nadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium ze złą obsadą nic się nie dokupuje, a skoro masz gdzieś rady bardziej doświadczonych osób i wiesz lepiej że możesz hodować glonojady w takiej szklance - to nie ma co ciągnąć dalej tematu.

A jeśli wiesz że być w takim litrażu nie powinny bo skarłowacieją, to je oddaj. Wtedy będzie można porozmawiać o dokupywaniu nowych mieszkańców do zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wiem, że mam za małe akwarium, jeśli komuś się nie podoba to niech mi kupi większe, bo nie mam kasy na inne)

Myśl trochę dziewczyno a nie czekasz na datki. Nie możesz mieć tych ryb w tak małym akwarium. Poza tym krewetkarium to chyba w szczególności same krewetki prawda? :zamieszany: .Ciekawe jak sobie poradzisz z narybkiem. Sklep w końcu też powie nie bo sami mają tego dużo. I co wtedy zrobisz? Co zrobisz w tak małym akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny raz przypominam, że nie chodziło mi o kupienie mi akwarium

 

Nie ma większego akwarium? Nie ma hodowania ryb na które nie masz warunków.

Zbrojniki w 30l skarłowacieją, to choroba. Dlaczego nie chcesz ich oddać dla ich dobra?

Zresztą skoro wiesz że się nie nadają - to po co je kupowałaś? A jeśli wtedy nie wiedziałaś, a teraz wiesz to znajdź im większy dom. Taki w którym będą miały choćby minimum do prawidłowego rozwoju.

 

Nie można mówić o prawidłowo zrobionym 30l krewetkarium w którym będą pływały skarłowaciałe zbrojniki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz nie zwróciłam uwagi...

a po co Ci glonki takim akwa i przy krewetkach??

ja mam akwa 60L i nie mam ani glonojadów, ani kirysów - krewetki ładnie czyszczą akwarium - więc u Ciebie też nie będzie takiego problemu...

dostasuj obsadę do wielkości zbiornika i wtedy będziesz mogła myśleć o dodaniu nowych zwierząt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zasada "lubię je - dlatego muszą cierpieć".

Mi tam szkoda zbrojników trzymanych w 30l...

Jak Ci na nich zależy to tym bardziej powinnaś szukać dla nich większego akwarium.

 

Kretki czyszczą akwarium z glonów lepiej niż zbrojniki, zresztą wystarczy zadbać o dobre warunki w akwarium - i problemu z glonami wcale nie będzie.

Bardzo długo miałem akwarium bez żadnych "glonojadów" czy kirysków i sobie radziłem bez glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...