Jump to content

Jaki napowietrzacz jest najlepszy?


Szczepan
 Share

Recommended Posts

1. Napowietrzacz jest Ci całkiem zbędny, chyba że chcesz go mieć jako "ozdobę".

2. Dobry - w sensie "nie zepsuje się po tygodniu i sprawdzi się" będzie każdy napowietrzacz, prócz tych chińskich.

3. Natomiast jeśli chcesz coś cichego, to wydatek >100zł.

Link to comment
Share on other sites

Będzie dobry, ale może być głośny. Odradzam ci napowietrzacze ponieważ wytrącają z wody CO2, a możesz również napowietrzać kierując wylot filtra w stronę tafli wody i to da podobne efekty jednak bez wytrącania CO2.

Dokładnie :) nie tylko bąbelki napowietrzają, ja mam kaskadę, która delikatnie spływa i porusza wodą a obok niej filtr z podłączonym CO2 i nie mam dodatkowego napowietrzacza

Link to comment
Share on other sites

Czyli jak będę miał filtr AQUAEL MINI KANI 120 to mam dokupić do niego deszczownię i umieścić ją na równo z taflą wody, a wyloty z deszczowni w poziomie?

Ja miałem deszczownie w zestawie z chińczykiem... Aquael też powinien ją mieć w zestawie, no chyba że oszczędzają na takich rzeczach.
Link to comment
Share on other sites

A przez ile minut filtr może być wyłączony? Deszczownia wywoła spory ruch tafli wody, więc na czas karmienia będę musiał wyłączyć filtr.

O ile mi wiadomo nie wyłącza się filtra, nawet na czas karmienia... Ja nigdy nie wyłączam i jedzenia mi nie wciąga, ewentualnie resztki, które długo poniewierają się po akwa. Kubełki nie mają takiego dużego ciągu :) Osobiście mam ten napowietrzacz Aquael'a, to prawda chodzi głośno, ale na kilka godzin dziennie można włączyć :)
Link to comment
Share on other sites

Mi nie chodzi o to że filtr wciągnie pokarm, tylko o to że deszczownia wytwarza spory ruch na powierzchni wody, przez co pokarm nie będzie na powierzchni wody, tylko będzie wariował po całym akwarium. Ale myślę, że na czas karmienia wystarczy zmniejszyć przepływ w filtrze do min i to wystarczy. Wtedy woda będzie przepływać, dzięki czemu bakterie nie zginą.

Link to comment
Share on other sites

Ale myślę, że na czas karmienia wystarczy zmniejszyć przepływ w filtrze do min i to wystarczy. Wtedy woda będzie przepływać, dzięki czemu bakterie nie zginą.

Przecież wyłączając filtr nie zabijesz bakterii w nim się znajdujących więc jak się wyłączy na 2 minuty filtr to tragedii nie będzie przecież.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...