Skocz do zawartości

Jaki napowietrzacz jest najlepszy?


Szczepan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie dobry, ale może być głośny. Odradzam ci napowietrzacze ponieważ wytrącają z wody CO2, a możesz również napowietrzać kierując wylot filtra w stronę tafli wody i to da podobne efekty jednak bez wytrącania CO2.

Dokładnie :) nie tylko bąbelki napowietrzają, ja mam kaskadę, która delikatnie spływa i porusza wodą a obok niej filtr z podłączonym CO2 i nie mam dodatkowego napowietrzacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak będę miał filtr AQUAEL MINI KANI 120 to mam dokupić do niego deszczownię i umieścić ją na równo z taflą wody, a wyloty z deszczowni w poziomie?

Ja miałem deszczownie w zestawie z chińczykiem... Aquael też powinien ją mieć w zestawie, no chyba że oszczędzają na takich rzeczach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przez ile minut filtr może być wyłączony? Deszczownia wywoła spory ruch tafli wody, więc na czas karmienia będę musiał wyłączyć filtr.

O ile mi wiadomo nie wyłącza się filtra, nawet na czas karmienia... Ja nigdy nie wyłączam i jedzenia mi nie wciąga, ewentualnie resztki, które długo poniewierają się po akwa. Kubełki nie mają takiego dużego ciągu :) Osobiście mam ten napowietrzacz Aquael'a, to prawda chodzi głośno, ale na kilka godzin dziennie można włączyć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o to że filtr wciągnie pokarm, tylko o to że deszczownia wytwarza spory ruch na powierzchni wody, przez co pokarm nie będzie na powierzchni wody, tylko będzie wariował po całym akwarium. Ale myślę, że na czas karmienia wystarczy zmniejszyć przepływ w filtrze do min i to wystarczy. Wtedy woda będzie przepływać, dzięki czemu bakterie nie zginą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale myślę, że na czas karmienia wystarczy zmniejszyć przepływ w filtrze do min i to wystarczy. Wtedy woda będzie przepływać, dzięki czemu bakterie nie zginą.

Przecież wyłączając filtr nie zabijesz bakterii w nim się znajdujących więc jak się wyłączy na 2 minuty filtr to tragedii nie będzie przecież.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...