Jump to content

Jaki napowietrzacz jest najlepszy?

Szczepan
 Share

Recommended Posts

1. Napowietrzacz jest Ci całkiem zbędny, chyba że chcesz go mieć jako "ozdobę".

2. Dobry - w sensie "nie zepsuje się po tygodniu i sprawdzi się" będzie każdy napowietrzacz, prócz tych chińskich.

3. Natomiast jeśli chcesz coś cichego, to wydatek >100zł.

Będzie dobry, ale może być głośny. Odradzam ci napowietrzacze ponieważ wytrącają z wody CO2, a możesz również napowietrzać kierując wylot filtra w stronę tafli wody i to da podobne efekty jednak bez wytrącania CO2.

Dokładnie :) nie tylko bąbelki napowietrzają, ja mam kaskadę, która delikatnie spływa i porusza wodą a obok niej filtr z podłączonym CO2 i nie mam dodatkowego napowietrzacza

Czyli jak będę miał filtr AQUAEL MINI KANI 120 to mam dokupić do niego deszczownię i umieścić ją na równo z taflą wody, a wyloty z deszczowni w poziomie?

Ja miałem deszczownie w zestawie z chińczykiem... Aquael też powinien ją mieć w zestawie, no chyba że oszczędzają na takich rzeczach.

A przez ile minut filtr może być wyłączony? Deszczownia wywoła spory ruch tafli wody, więc na czas karmienia będę musiał wyłączyć filtr.

O ile mi wiadomo nie wyłącza się filtra, nawet na czas karmienia... Ja nigdy nie wyłączam i jedzenia mi nie wciąga, ewentualnie resztki, które długo poniewierają się po akwa. Kubełki nie mają takiego dużego ciągu :) Osobiście mam ten napowietrzacz Aquael'a, to prawda chodzi głośno, ale na kilka godzin dziennie można włączyć :)

Mi nie chodzi o to że filtr wciągnie pokarm, tylko o to że deszczownia wytwarza spory ruch na powierzchni wody, przez co pokarm nie będzie na powierzchni wody, tylko będzie wariował po całym akwarium. Ale myślę, że na czas karmienia wystarczy zmniejszyć przepływ w filtrze do min i to wystarczy. Wtedy woda będzie przepływać, dzięki czemu bakterie nie zginą.

Ale myślę, że na czas karmienia wystarczy zmniejszyć przepływ w filtrze do min i to wystarczy. Wtedy woda będzie przepływać, dzięki czemu bakterie nie zginą.

Przecież wyłączając filtr nie zabijesz bakterii w nim się znajdujących więc jak się wyłączy na 2 minuty filtr to tragedii nie będzie przecież.