Skocz do zawartości

Obsada 63L Neonki + glonojady


Mrowek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:)

Zajmowalem sie rybkami dobrych pare lat temu,

teraz znowu mi wrócil bakcyl:)

Zostalo mi akwarium 63 litrowe (60x30x35)

i tak sobie planuje hodowac w nim same Neonki Innesa

i ze dwa - 3 glonojady, plus ze 2 zółte ślimaki.

Jaka obsade ilościową proponujecie owych rybek?

Moze ktos poleca jakis konkretny sprzet, temeraturke itd?

Z góry dziekuje za jakiekolwiek rady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko ja uwielbiam glonojadki:P

To kup takie akwarium w którym będą miały dobre warunki i nie skarłowacieją. To jest za małe...

a co do Neonek to lawica tak do 15 max?

Tak.

a co radzicie w sprawie sprzetu żwirku i roślinek?

O to pytaj w odpowiednim dziale, nie tutaj. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 ryb wydaje się sporo ale ryby zajmują róże partie zbiornika a jakby dał kiryski pigmeje

to wydaje mi się że nie byłoby za ciasno a chłopaki robią niezłą robotę, szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie dobrze funkcjonującego akwarium bez tej ekipy, oczywiście nie mówię tu o kostkach 30l. ;)

Zbrojniki faktycznie raczej odpadają, chyba że chcesz wychowywać maleństwa i oddawać w lepsze ręce, to ma nawet jakiś sens bo z moich obserwacji wynika że im mniejsze tym bardziej pracowite, później robią się leniwe i nastawiają się na pokarm podawany z zewnątrz ale wtedy za każdym razem gdy będziesz wymieniał ekipę istnieje ryzyko przywleczenia jakiegoś choróbska.

Co do roślin to jak będziesz pytał to musisz też jakoś określić swoje preferencje,ważne jest też oświetlenie, absolutne minimum to 0,3w/l a jak chcesz suplementować CO2 i nawozy to już 0,5W/l dobrego światła o odpowiedniej barwie.

Temperatura to około 26 stopni, żwirek kwestia gustu, bo raczej nie planujesz roślinnego akwa., ważne żeby miał gładkie krawędzie bo jak się zdecydujesz na kiryski to żeby im wąsików nie ranił,

Dobrze by było jakiś korzeń też wrzucić, zawsze to trochę ph obniży.

A tak w ogóle to jestem zdania że na tym forum każde pytanie już został zadane i prawie każdy zbiornik opisany z przeróżnymi kombinacjami ryb i roślin a więc :szukaj: a później jak sobie wszystko w miarę to poukładasz roisz własną kombinacje i przedstawiasz innym do oceny. Oczekiwanie na gotowe rozwiązania jest pójściem na łatwiznę i w akwarystyce niczego dobrego nie wróży, ważna też jest cierpliwość im więcej tym lepiej. No to ja już skończę bo się rozgadałem ;)

powodzenia z baniaczkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 ryb wydaje się sporo ale ryby zajmują róże partie zbiornika a jakby dał kiryski pigmeje

to wydaje mi się że nie byłoby za ciasno a chłopaki robią niezłą robotę, szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie dobrze funkcjonującego akwarium bez tej ekipy, oczywiście nie mówię tu o kostkach 30l. ;)

 

Ja sobie wyobrażam, wystarczy dbać o zbiornik i takie "służby porządkowe" nie są konieczne.

Miałem długi czas akwarium bez rybek "dennych" i nie było żadnych problemów, ani z glonami, ani ze śmieciami na dnie. ;)

Akwarium za małe na 26 ryb. Nie szkodzi że zajmują różne partie baniaka, jest ich po prostu za dużo.

PS: Przypominam że dział obsady nie służy do rozmów o oświetleniu itd.

Każdy kolejny post nie na temat obsady w tym dziale = ostrzeżenie za OT.

Zmień też kolor sygnaturki, ten w regulaminie jest zarezerwowany dla moderacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...