Skocz do zawartości

Coś się dzieje z mieczykami i gupikami Pytanie co???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 45l co do ilości ryb różnie. juz dawno przestalem liczyc, ale w tej chwili w porownaniu do tego co bylo jeszcze rok temu to jest garstka, moze 15. 4 gupiki i reszta mieczyki.

Jakies pare miesiecy temu w akwarium byly jeszcze bocja, 2 glonojady, 2 otoski, 2 kiryski zostaly odłowione i mieszkaja w ciasnym 10 l akwarium....one nigdy nie chorowaly choc przebywaly w tym samym akwarium co chore mieczyki i gupiki maja sie super... Odlowilem je gdyz choroba nie ustepowala zastosowalem chemie...na poczatek ichtiosan z tropicala lecz to nie podzialalo. Nie ruszalem nic... ryby przestaly zdychac...ale mialem wrazenie ze ich stan dale sie pogarszal... i tak jest wlasnie teraz. jakby nastepna fala konczy swoj zywot. pozniej chwila jest spokoj i od nowa. Ryby chudną, zauważyłem pojedyńcze białe pkt.. tak jakby to były takie kuleczki.. poza tym u niektórych wygląda jakby łuszczyły się łuski... miejscami.. tak jakby schodziła "skóra" nie jest to na pewno ospa.. gdyż po leczeniu ichtiosanem powinno przejść. A w akwarium znajduje się sporo narybku, który sobie spokojnie rośnie i wszystko z nim jest ok, wygląda że chorują tylko starsze... akwarium jest stosunkowo mocno zarośnięte. natleniane 10 h światło też jest załączone przez 10 h. temperatura stała około 27. Wode podmieniam tak z 10 % zawsze tak robiłem i nigdy nie było problemów. Akwarium mam juz pare lat... Próbowałem zrobić zdjęcie ale na nich nie wiele widac,.. Moze jest ktos w stanie mi pomoc z góry dziekuje...

post-1163-13685154289193_thumb.jpg

post-1163-13685154289643_thumb.jpg

post-1163-13685154290055_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczoram dałem 2 ml MFC tropicala czy jakos tak poczekam ze 2 dni...i zobacze co bedzie się działo. Nie dałem pełnej dawki ze względu na narybek. W dniu dzisiejszym nie widze jednego najpiękniejszego mieczyka w moim akwarium. Fakt, że miał już ponad dwa lata ale szkoda rybci była naprawdę jak na moje akwarium duża no i przeze mnie wychodowana od malenkośći.....

Ps. Może ktoś coś mi doradzi????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ryby wyglądają na opuchnięte raczej niż wychudzone...niestety, mój wolny internet skazuje mnie na poszukiwania w przestarzałej książce, ale to mogą być jakieś pasożyty albo...nie wymienię tu taj tej choroby...nie wiem, ile masz tego narybku, a ile chorych ryb, może jednak lepiej byłoby przenieść chore ryby do mniejszego zbiornika?

 

http://www.akwarystykamojehobby.republi ... oroby.html

 

http://www.superakwarium.pl/choroby-i-leczenie-c12.html

 

http://www.akwamad.ota.pl/index.php

 

Przejrzyj te strony, może tam znajdziesz lekarstwo dla swoich rybek? W każdym razie MFC wydaje mi się być przereklamowany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zdjecie rybki z luskami wygadajacymi jak schodzaca skora. ta akurat nie jest chuda ani opuchnieta. calkowiecie normalna, mowiac szczerze to gdyby nie ta dziwna skora to bylaby calkowicie zdrowa. Niech mi nikt zaraz nie pisze ze jest malo miejsca czy cos tam.....bo kiedys rozmnozyly sie na potege i przy tamtym tloku nic im kompletnie nie bylo. nie przynioslem takze zadnej choroby do akwarium bo ryby to juz nie pamietam kiedy ostatnio byly kupoiwane. Mieczyk ktory jest w najgorszym stanie jest wychodzony. i widze ze ma takie biale kropki ale nie jest to ospa jak juz pisalem jest ich moze kilka. wyglada to jak taka male cos co odstaje..z 0.5 mm od skory.Przyszlo mi do glowy ze kiedys mialem mozna powiedziec plage slimakow swiderkow w tej chwili juz ich niema, dyskretnie pozbyla sie ich bocja.. moze to o to chodzi.... sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...