Skocz do zawartości

zalewanie 450 litrów


togaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Układasz podłoże.

Dekoracje jakie planujesz np: korzenie, kamienie czy tam zamki ceramiczne :D

Montujesz osprzęt: filtry, grzałki. Łatwiej jest to zrobić teraz niż po zalaniu.

Zalewasz akwarium.

Uruchamiasz filtry, grzałki i resztę.

Robisz sobie przerwę na kawę, aż się woda trochę przefiltruje.

Następnie sadzisz rośliny.

 

Jak chcesz mieć mchy, to warto najpierw poukładać dekoracje. Ogarnąć wizualnie czy jest oki, następnie wyjąć największe korzenie. Obwiązać mchami i dopiero zalewać akwa i robić resztę czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Chlor nic nie zrobi. Akwarium i tak musi stać pewien czas nie zarybione, więc luzik.

 

Edit:

 

Bo dopisałeś posta.

CO2 od razu.

Ze światłem startuj tylko od troszkę krótszego czasu nic docelowy. Ja zaczynałem od około 8h dziennie. Ale nie ma na to specjalnej reguły. Niektórzy od razu świecili po 10-12h i też nie było problemów.

 

Nie wiem, czy w jakimś temacie poruszaliśmy kwestię testów wody. One najszybciej powiedzą kiedy zakończył się cykl azotowy oraz kiedy trzeba zacząć nawozić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyżej robisz wszystko na gotowo tak jak widzisz w głowie swoje akwarium

podłoże, dekoracje,sprzęt, woda do połowy, rośliny, druga połowa wody, uruchamiasz cały sprzęt, startujesz z CO2 ,z nawozami się wstrzymaj(kilka dni) na razie są nafaszerowane u sprzedawcy wszystkim co im potrzeba i czekasz 3tygodnie wpuszczasz ryby po trochu tzn nie wszystkie naraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

totalnie nie w temacie ale zapytam: co myślicie o roślinkach z in vitro? są w takim gelu jak się je kupuje

 

i odnośnie testów wody - jeśli ph będę miał zawsze na odpowiednim poziomie o czy mogę nie przejmować się wysoką twardością wody? Czy ona też wpływa na ryby? Wszystkie atlasy podają jako główny parametr wymagane ph wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z tego co doszły mnie opinie, to ludzie narzekali, że dłużej się przyjmują i takie tam.

Jakoś nie byli specjalnie zachwyceni.

 

Ale sam nie miałem, więc nie mogę powiedzieć z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...