Skocz do zawartości

Czyste dno, czyste podłoże.


peperoni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z dnem, mianowicie jest zabrudzone i jak sie delikatnie coś przesunie to odrazu jest szaleństwo pływających resztek, brudu itp.

Czy jest jakieś małe, w miare rozsądne cenowo urządzenie które moge włożyć do akwa i będzie czyściło mi żwirek i całe dno ? Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam 4 kiryski spiżowe i 2 ślimaki ampullarius. Ta ekipa daje rady. Odmulacza nie używam w ogóle.

 

Albo kupić kiryski ;) sam mam2 kiryski lamparciego i spiżowego i mam czyściutkie dno . :)

Kiryski lepiej się czują w większej grupie. Po za tym lepiej mieć kilka kirysków z jednego rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kupić kiryski ;) sam mam2 kiryski lamparciego i spiżowego i mam czyściutkie dno . :)

 

Kiryski to ryba stadna min 6szt. jednego gatunku,które czyszczą dno tylko z resztek jedzenia, a odchody usuwamy sami.Co do rodzaju kiryska to polecam pandę, bardzo pracowita rybka.

Co do odmulacza polecam taki(po niżej fotka), ponieważ przy odmulaniu od razu podmieniamy wodę.

Napisz coś więcej o swoim zbiorniku,np- litraż, obsada, filtracja, czym karmisz rybki itp.

 

P.S. - temat założony w złym dziale.

W tym dziale piszemy o napowietrzaniu i filtrowaniu wody w akwariach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym coś automatycznego :P

Zbiornik 112l

filtr wew 200l/h, filtr wew 600l/h

żwirek czarny

rybki karmie zwykłymi płatkami.

 

Jak wolisz, ja kiedyś miałem inny odmulacz sery podłączony do brzęczyka, odmulanie trwało długo, często się zapychał, a syf w akwa robił się nie smowity, a przy takim wszystko od razu jest usuwane razem z wodą np do wiadra, trwa to szybko, woda się nie mąci, moim zdaniem b.dobry odmulacz.

A jaka obsada?

A nie lepiej dać jedną kaskadę niż zajmować miejsce aż dwoma wew?A jakie masz w nich wkłady,pytam bo to może być również problem ze słabą filtracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odmulam tym sprzętem 500L, a dla Ciebie 112 to problem? ;)

 

Dzięki temu, że woda schodzi wolniej możesz dokładniej oczyścić dno bez konieczności uzupełniania potem połowy zbiornika wodą :D

 

Ja wole jak podczas odmulania od razu spuszczam wodę ze zbiornika, dwie czynności wykonane na raz, mi odmulanie nigdy nie sprawiało problemu, tylko przy tym odmulaczu co pisałem wcześniej to robił się wielki syf w akwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...