Jump to content

CO2 z KWASKU (C6H8O7) i sody (NaHCO3)

ewaipiotr
 Share

Recommended Posts

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jest to moje pierwsze CO2 domowym sposobem.Nie mam zbyt dużego doświadczenia w tym temacie i zwracam się z prośbą do osób z większym dośw.

Jakie powinno być dawkowanie i gdzie tą kostkę lipową umieścic,na zbiornik 112l,oświetlenie 2x2ow, przed co2 bylo podawane makro i mikro metodą EI, ale wstrzymalem to bo niemoglem sobie poradzić z glonami ''nitkowate''.

Czy wogóle jest będą jakieś efekty tego??

Jak na razie chodzi 2 dzień po 8 godz.do oświetlenia.Jest to jeszcze do dopracowania bo niemogę znalezc odpowiednich zaworków wszystko co kupiłem przecieka;(

Bąbelki pływające w wodzie nie są wskaźnikiem zawartości rozpuszczonego CO2 - do tego potrzebny jest test PH - najlepiej stały test CO2 mierzący w sposób ciągły.

Przy odpowiedniej konstrukcji generator kwasek+soda może działać bez przerwy tydzień lub dłużej.

Z moich doświadczeń wynika jednak , że bardzo trudno jest uzyskać stałą wydajność i poprawne dawkowanie.

Raz prawie zagazowałem rybki. Bimbrownia jest mniej skomplikowana i bezpieczniejsza.

Zresztą są w tym dziale jeszcze inne wątki na ten temat - warto poczytać o dokonaniach innych forumowiczów.

Kostkę lipową ustaw najlepiej przy dnie w okolicy wylotu z filtra tak aby bąbelki były porywane przez prąd wody - uzyskasz mniejsze straty gazu bo porwane przez prąd bąbelki będa miały więcej czasu żeby się rozpuścić w wodzie.