Skocz do zawartości

Gupik


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak dobrze bedziesz karmił ( żywymi ) to szybko np. 3 miechy , a jak suchym to np. pół roku - tak u mnie wielokrotnie było ;)

 

A jakim Ty żywym pokarmem karmiłeś narybek?

 

 

Karm sproszkowanym płatkowym pokarmem, tym co inne ryby. Ja gupiki wpuszczałem po 1.5 miesiąca. Musisz zapewnić im optymalne warunki-chyba w słoiku ich nie trzymasz. Masz jakiś kotnik czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiek6663 to co napisałeś odnosi się do wzrostu czy wybarwienia? Karmię suchym pokarmem Tetry dla gupików, mam też pokarm z Tropicala roślinny, i myślałam nad karmieniem żółtkiem jajka.

 

Edit. mam kotnik własnej roboty. Wczoraj Wyciągnęłam połowę narybku, a reszta została w akwarium. Bałam się, że samica będzie jadła rybki, ale pływa koło nich spokojnie i nie jest zainteresowana, tak więc rybki z kotnika przełożę chyba do akwarium.

 

Edit. Wrzuciłam małe do akwarium, i chyba czują się dobrze - są żywsze. Nawet jeśli zje je samica to będzie lepiej dla mnie, gdyż przeżyją najsilniejsze.

 

Edit: Co do obserwacji.

Zaobserwowałam coś dziwnego. Przed porodem samica siedziała w kokosie i atakowała rybki które chciały do niego wpłynąć. Szczególnie samca, który pływał ciągle koło samicy. Urodziły się małe(prawdopodobnie w kokosie) i było ok, a teraz patrze, a ona dalej siedzi w nim i zachowuje się tak jak przed porodem. Czy to coś oznacza?

Atreyu: Do 24h - edytujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...