Skocz do zawartości

Moje akwarium ;)


grega
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rybki hoduję hobbistycznie :)Obecnie mam zbiornik 60 l. Posiadam 2 zbrojniki niebieskie,stado neonków,kilka danio,4 kiryski spirzowe (w tym 1 albinos,1 czarny i 2 brązowe),1 bocję,do akwarium dołączył wczoraj także samczyk żałobniczki tetry

 

Akwarium mam od dobrych paru lat i hodowałam już przeróżne gatunki rybek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybki hoduję hobbistycznie :)Obecnie mam zbiornik 60 l. Posiadam 2 zbrojniki niebieskie,stado neonków,kilka danio,4 kiryski spirzowe (w tym 1 albinos,1 czarny i 2 brązowe),1 bocję,do akwarium dołączył wczoraj także samczyk żałobniczki tetry

 

Akwarium mam od dobrych paru lat i hodowałam już przeróżne gatunki rybek...

Na zbrojniki akwarium za krótkie minimum 80cm

stado neonków ? ile i jakie?

danio akwarium za krótkie

kiryski spiżowe za krótkie akwarium do tego to ryba stadna minimum 6 szt. (w Twoim przypadku pigmeje lub pandy)

Na bocję akwarium za małe. Żałobniczki ryba ławicowa i przy neonach już nie może być w takim litrażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to ja już niczego nie rozumiem... :shock: mam owe rybki już ooj długo (szczególnie kirysy,maja już ponad 3 lata),a neony żyją w akwarium i maja się dobrze,co do mojej bocji to wiem,że jest za małe akwarium,ale planuję kupić 120 l,tylko nie mam skąd...

 

Żałobniczka niestety jest jak na razie sama,ale planuję to zmienić :)

 

Neonki to mam innesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbrojniki niebieski za małe ponieważ rosną do 13-14cm czyli to 1/4 twojego zbiornika.

Danio są małe ale bardzo ruchliwe a przy 60cm to się nawet nie rozpędzą.

Bocja jest stadna rośnie do 30cm (połowa twojego baniaka) i do tego bardzo ruchliwa.

Tetry to ryby ławicowe a ty masz już neony. Oddaj ją.

 

Do neonów nic nie mam.

Bocja i 120l? Ta ryba wymaga min. 150cm długości czyli 300l a mile widziane są 2 metry.

Kiryski żyją do 16 lat. Nie wiem czy wiesz ale to że ryba żyje nie znaczy że jest szczęśliwa. Małpa w zoo tez żyje a mało jest szczęśliwości w jej życiu. To samo tyczy się np. psa na łańcuchu.

Mało osób dostrzega że ryby to równie czujące stworzenia co pies czy koń i maja prawdo do godnego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale zbrojniki nie rosną ogromne,jeśli zbiornik im na to nie pozwoli,ponieważ dostosowują się wielkością do akwarium,a akurat zbrojniki niebieskie mam już 2 lata i są małe,na razie nie zanosi się na to żeby rosły :lol:

No właśnie - zadaj sobie pytanie, dlaczego nie rosły?

To nie dostosowywanie się do wielkości zbiornika...a karłowacenie.

To nieprzyjemna dla rybki choroba wynikająca ze zbyt małej dla niej przestrzeni życiowej.

Przydałoby się znaleźć glonkom większe lokum dla ich dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...