Skocz do zawartości

Proszę o pomoc - Rośliny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś zakupiłam roślinkę iresine species red po powrocie do domu zaczęłam szukać informacji na jej temat i się okazało że NIE JEST TO ROŚLINA AKWARIOWA.

 

Znalazłam jednak informację :

litera (T) przy nazwie rośliny oznacza ,że jest to roślina

przeznaczona do uprawy w paludariach i w akwarium może być traktowana tylko

jako roślina dekoracyjna ,która przetrwa w tym środowisku kilka do

kilkunastu tygodni w zależności od zbiornika.

Moja roślinka była oznaczona taką literką.

 

czy nie zaszkodzi ona rybkom??

Po za tym widzę że fajnie przepłaciłam bo średnio kosztuje ona 2,50zł a ja zapłaciłam 5zł.

 

 

Mam też problem z innymi roślinami, są strasznie marne i gubią ciągle liście.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nikt ci nie pomoże jeżeli nie podasz parametrów zbiornika, objętości, światła, obsady, filtracji, czy podajesz co2, czy lejesz nawozy... bez tego ani rusz...

roślina do odratowania... ale trzeba znać wszystko powyższe...

 

72 litry

ŚWIETLÓWKA LINIOWA T8 FLUORA 15w + listwa led

filtr HANZA- 600l/h

nie podaje Co2

co jakiś czas dolewam Tetra PlantaMin

obsada: neon, platka, gupik, kosiarka, bocja, glonojad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust za mało światła - 0,2 W/l - to prawie noc hehe. Powinnaś dorzucić jeszcze jedna taką świetlówkę aby było jako tako... Ledów nie licz bo one tylko dają efekt wizualny, raczej nie mają dużego wpływu na fotosyntezę...

Tetra Planta Min to nawóz mikroelementowy... U Ciebie widać braki Potasu i chyba Fosforu... Ale możesz jedynie jakiś płynny potas podać przy tak słabym oświetleniu...

Jak długo dziennie świecisz?

Nie masz okrzemek? Takie brązowe glony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tego całe mnóstwo w sklepach zoologicznych, a także w internetowych... Są typowo roślinne świetlówki (w nazwie najczęściej zawierają słowo "Flora", są świetlówki uwydatniające kolory ryb - najczęściej o niebieskawej poświacie... są świetlówki uniwersalne - seria 865 i podobne. Dobierasz do własnych potrzeb.

Jeżeli chodzi o moc, to do Twojego akwarium 15 W to chyba max bo 20 czy 21 to za długie.

Aby było sensownie musisz mieć co najmniej 2 takie świetlówki, a 3 by także nie zaszkodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...